هشدار نارانجی هواشناسی نسبت به باران شدید در سیستان و بلوچستان

‘⁇:

روز پنجشنبه در مصاحبه با ایرنا ، علی ملاشاهی اظهار داشت: “براساس آخرین خروجی حاصل از نقشه های پیش بینی شده و مدل های هواشناسی ، پیش بینی می شود باران های موسمی تا پایان روز جمعه در جنوب ، سواحل و دریاهای عمان شدت ببخشند ، بنابراین احتمال وقوع سیل در برخی مناطق وجود دارد. رودخانه های محلی ، طغیان جاده ها ، رعد و برق و تگرگ پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: بارش باران در سرباز ، روس ، دشتیاری ، کسرگود ، نیکشهر ، کنارک ، چابهار ، سراوان جنوبی ، سیبسون ، ماهرستان و فانوج پیش بینی شده است. البته احتمالاً دوش پراکنده در ارتفاعات مرکزی خس ، ایرانشهر ، دلگان و باسمان وجود دارد.

هشدار نارنجی هوا برای باران شدید در سیستان و بلوچستان

سیستون ، سرپرست گروه پیش بینی آب و هوا و بلوچستان گفت: “با توجه به شرایط فعلی خطر آسیب به زیرساخت ها به ویژه در بخش کشاورزی وجود دارد.”

وی توصیه کرد: در طول بهره برداری از سیستم ، استان ها و دستگاه های امدادی باید برای مقابله با این شرایط آمادگی لازم را داشته باشند تا از ورود به رودخانه ها ، تختخواب ها و ارتفاعات جلوگیری نشود.

ملاشاهی با اشاره به تشدید موسون در قسمت جنوبی استان ، از امواج در دریای عمان خبر داد: “پیش بینی می شود ارتفاع امواج در دریای عمان تا پایان جمعه به سه تا چهار متر برسد و دریا بسیار خشن و آشفته خواهد بود.”

اگر شدت موج ها در فعالیت دریا ادامه یابد ، عروق نور را غرق می کند و به کشتی های بزرگتر و سنگین تر آسیب می رساند.

سیستون ، رئیس گروه هشدار از پیش بینی آب و هوا بلوچستان گفت: محدودیت در حرکت قایق های سبک و تفریحی و جابجایی قایق های کوچک به مناطق امن تر از طرف مسئولان دریایی برای جلوگیری از خسارت توصیه می شود.