هشدار درباره بن‌بست طرح دارویار

به گفته نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، «اگر به همین وضعیت (پرداخت هزینه به داروخانه ها) ادامه پیدا کند، ممکن است پروژه خوب دارو به پایان برسد و اگر این اتفاق بیفتد، مردم هستند، افزایش ناگهانی قیمت داروها. و دو برابر شدن آنها را تحت فشار قرار خواهد داد.»

به گزارش آوای البرز، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، دکتر در گفتگو با روزنامه سید علی فاطمی خراسان او به شدت از تامین اجتماعی به دلیل عدم پرداخت هزینه داروخانه گلایه دارد. وی درباره راکد ماندن طرح ضروار هشدار می دهد: برای مشکلات کنونی و پرداخت نکردن مابه التفاوت قیمت دارو به داروخانه ها دو بار با رئیس جمهور نامه نگاری کرده ایم و با او دل بسته ایم.

فاطمی ادامه می دهد: نزدیک به سه ماه از شروع طرح درور می گذرد و یک ریال بابت اعتبارات این طرح به داروخانه های تامین اجتماعی پرداخت نشده و در این مدت مربوط به بدهی بوده است، دوم نیمی از دهه 1400 اگر این وضعیت ادامه پیدا کند ممکن است پروژه خوب دروار به پایان برسد و اگر اتفاق بیفتد داروهای فوری این مردم هستند که از گرانی متضرر می شوند و تحت فشار قرار می گیرند.

فاطمی گفت: این روزها برخی داروخانه ها حاضر نیستند داروی بیمه ای به مردم بدهند؛ چون داروخانه هم اکنون در شهریور 1400 دارو را به مردم می فروشد، خودش آن را با قیمت جدید از تولیدکننده خریداری می کند. سازمان قبل از شروع طرح داروور قول داده بود تا 72 ساعت مابه التفاوت دارو را به داروخانه ها پرداخت کنیم، وضعیت به این شکل است. تحت فشار است و تامین اجتماعی به همین دلیل چیزی نمی‌گیرد.»

انتهای پیام/