هشدار آقا مجتبی تهرانی به قالیباف چه بود؟

ماجرای تصاویر همسر، دختر و داماد محمدبکر خلیفه که با کالسکه از ترکیه در حال بازگشت به خانه بود، از دیروز مورد انتقاد رئیس مجلس قرار گرفت و این حملات تا چند نفر ادامه دارد. . پس برای روزهای بیشتر، مانند بسیاری از مشکلات دیگر، کوچک و بزرگ را فراموش کنید.

اما از یک سو نکاتی درباره این ماجرا وجود دارد که پسر آقای خلیف آن را «اشتباهی نابخشودنی» خواند و از سوی دیگر، منکران آن هستند که به تحلیل دقیق‌تر این گونه داستان‌ها کمک می‌کند:

1. محمد بکر خلیفه ممکن است بدشانس باشد یا برنامه واقعی برای “کتک زدن” او داشته باشد زیرا خانواده های دیگر مقامات چنین سفرهایی را انجام نخواهند داد و تنها همسر و فرزندان رئیس مجلس به ترکیه خواهند رفت. پس فردی که این تصاویر را منتشر کرده خیلی امامسادو نیست، خلیفه ای که زن و بچه خود را رها کرده است، ترکیه بسیار مقصر است، اما اگر توطئه ای برای از بین بردن خلافت بوده است، خانواده گوینده بهترین بهانه را آورده اند. به مخالفان.

2. با وجود شعارهای حمایت از تولید ملی و مدیریت جهادی و لزوم رسیدگی به نود و شش درصد زنان و کودکان، تنها تخصص خلافت نبود که به ترکیه برود و مایحتاج خود را بخرد. . در همان فهرستی که در سال 1996 در مقاله A4 منتشر کرد، رئیس مجلس هیچ نشانی از تولید ناخالص داخلی نداشت و دارایی و نقدینگی او اساساً معادل نود و شش درصد در آن زمان نبود. شما هیچ نشانه ای از غرور یا فروتنی در آن لیست نمی بینید. مزدا مدل 87 و پاترول مدل 71 و خانه های 330 متری و 180 متری با نقدینگی تقریبی 37 میلیون تومان از محصولات ژاپنی این لیست هستند. این تولیدات ملی کجا و نود و شش درصد با این همه ثروت و پول کجا؟ اگرچه خلیفه حداقل این فهرست را منتشر کرده است. دیگران نکرده اند.

آقای مجتبی تهرانی به خلیفه چه هشداری داد؟

3. اینکه بگوییم گناه زن و بچه روی قالیباف نوشته نشود، حرف کاملی نیست. وقتی مردم همه جوانب زندگی خود را تحت تصمیمات افرادی مثل آقای خلیف می بینند، چرا به او حق نمی دهند در مورد زن و بچه اش صحبت کند؟ در تمام دنیا مسئولان دولتی و خانواده هایشان زیر ذره بین رسانه ها و افراد هستند و اگر فرزندان والدین خود را مقصر نمی دانند، خداوند در آیه 28 سوره انفال هشدار نمی دهد: أَنَّ اللَّهَ عِنْدَهُ عَظِیمٌ – مال شما. و فرزندان وسیله ای برای رسیدن به هدف هستند، و کسانی که در امتحان موفق شوند نزد خداست، اجر بزرگ نزد خداست. همچنین در صورتی که خانواده ضابطان با آنان ارتباطی نداشته باشند، قانون اساسی و قانون عرفی بر لزوم اعلام اموال ضابطان و خانواده آنان قبل و بعد از مسئولیت و صرفاً دارایی آنان تاکیدی نکرده است. افسران باید بررسی کنند. اینکه فرزندان مسئولین بگویند پدر چه مسئولیتی دارد قابل قبول نیست. وقتی فرزندان این مقامات بر اثر وصیت مشترک پدر به آنها از امکانات بهتری نسبت به دیگران برخوردار شوند، باید ملاحظات و مشکلاتی را متحمل شوند. می‌توانیم مستقل زندگی کنیم، مگر اینکه به ما گفته شود که می‌توانیم در طول روز هزینه‌های انجام شده و فرصتی را که به‌جای پدر نشسته‌ایم، به بیت المال برگردانیم. اگر کسی می تواند این همه فرصت و هزینه را بسم الله جبران کند.

4. چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​رئیس جمهوری اسلامی و اطرافیانش هر کاری انجام دهند، بر اساس اصول نظام نوشته شده است که در کشور ما مجری احکام اسلام شناخته شده است. بنابراین پایمال مستقیم دین توسط اهل نظام و اطرافیان خطایی، جرم و تخلف است. به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب مرحوم آیت الله حاج آقا مزدبای تهران که دنیا را عالم کارگزاران الهی معرفی می کردند خطاب به خلیباف فرمودند: بدان که تو مسئول دین مردم هستی. آنها مسئول دین مردم هستند و نباید کاری کنند که به دین آسیب بزند.

انتهای پیام/