هشدارهای مهم پلیس درباره تردد در جاده‌ها/ الزامات رانندگی در شرایط برفی و سرما

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اشاره به بارش مداوم باران و سرما از شهروندان خواست از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت تصمیم به بازگشت از سفر آن را به تعویق بیندازند.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با آوای البرزوی ادامه داد: در اکثر محورهای کشور شاهد وضعیت بسیار متفاوت و منحصربفردی برای سفرهای بین شهری هستیم، بنابراین توصیه پلیس این است: شهروندان در این ایام از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت تمایل به بازگشت آن را به تعویق بیندازند.

وی گفت: شدیدترین وزش باد در استان های جنوب شرق کشور بوده و علاوه بر بارندگی، احتمال گرد و خاک در جاده ها نیز وجود دارد.

شیرانی با بیان اینکه بارش باران تا اوایل روز شنبه هفته آینده در کشور ادامه دارد، بیان کرد: با خارج شدن از مسیر سامانه، سرمای هوا پدیده شدیدی در جاده هاست، بنابراین احتمال بارش برف و لغزندگی کوه ها وجود دارد. جاده ها خیلی بلند هستند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با اعلام آمادگی پلیس راه در بارندگی های اخیر گفت: برخی از شهروندان به هر دلیلی مجبور به تردد شوند که در این صورت رانندگان و مسافران باید نکاتی را رعایت کنند.

هشدارهای ترافیکی مهم پلیس / الزامات رانندگی در شرایط برف و سرما

مسافران در زمستان چه باید بکنند؟

شیرانی افزود: مسافران ملزم به همراه داشتن لباس گرم و غذای مناسب هستند و در صورت مصرف داروی خاصی این دارو را به همراه داشته باشند.

وی همچنین درباره رانندگان گفت: رانندگان باید قبل از سفر از ایمنی خودرو خود اطمینان حاصل کنند، باک خودرو را پر کنند و از سالم بودن سیستم گرمایشی، برف پاک کن ها و چراغ های جلو اطمینان حاصل کنند.

تردد بدون چرخ در جاده های یخ زده ممنوع است

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی با تاکید بر اینکه شبکه لاستیک از شرایط تردد در جاده های برفی و کوهستانی است، خاطرنشان کرد: وزش باد شدید و مه در جاده ها بر دید و علت رانندگان تاثیر منفی می گذارد.

شیرانی گفت: کاهش شدید دما باعث لغزندگی جاده ها در جاده های کوهستانی و افزایش خطر واژگونی در هنگام رانندگی با سرعت مطمئنه می شود. متاسفانه در روزهای بارانی مشابه هفته های اخیر بی احتیاطی برخی رانندگان به ویژه برخی از مسافران اتوبوس های مسافربری حوادث تلخی را در پی داشته است.

وی درباره رانندگانی که در حوزه بار، بار و مسافرت فعال هستند، گفت: پلیس تردد این خودروها را رصد می کند، اما در این موارد ممکن است رسیدن این رانندگان به مقصد بیشتر طول بکشد و از تردد در جاده های فرعی خودداری کنند. همچنین از مسیرهای ناامن خودداری کنید.

به گفته رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راه در جاده های با بارش باران و لغزنده رعایت احتیاط بیشتر و فاصله زیاد از خودروی جلویی ضروری است که مورد توجه همه رانندگان قرار گیرد.

شیرانی تاکید کرد: اگر قصد سفر دارید، راننده باید مهارت کافی در پشت فرمان وسیله نقلیه، مهارت خودرو و مهارت فصل بارندگی داشته باشد و از نشستن پشت سر افراد ناآشنا به مسیر و جاده خودداری کند. چرخ وسیله نقلیه..

وی در نهایت با اعلام شماره تلفن 120 از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر با این شماره تماس گرفته و وضعیت جوی و ترافیک جاده ها را گزارش داده و سپس وارد مسیر شوند.

هشدارهای ترافیکی مهم پلیس / الزامات رانندگی در شرایط برف و سرما

انتهای پیام/