هزینه بیش از ۶۷ درصد درآمدهای شهرداری در مناطق غیر برخوردار تهران

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: بیش از 67 درصد درآمد شهرداری در دوره پنجم صرف مناطق عقب مانده شده است.

به گزارش آوای البرز ظهر امروز در جلسه اعضای لیست جمهوری خواهان با آیت الله سید حسن خمینی در جماران حسین (ع) ، محمد سالاری گفت: “این روزها ما بسیار تنها هستیم و از حزب اصلاحات انتخاب شده ایم. ما قبلاً برای او کار کرده ایم و اینجا هستیم.

وی ادامه داد: “ما به عنوان یک جنبش اصلاحات ، هرگز مسیر انتخابات را رها نکرده ایم. مگر اینکه مانعی بر سر راه ما قرار بگیرند. البته همچنان امکان ریاست جمهوری وجود دارد. امروز ، در روزهای آخر ، سرانجام لیست جمهوریخواهان تهیه شد که نقطه عطفی در روند تصمیم گیری روند اصلاحات بود ، که بدنه احزاب و روند بازنگری لیست را انتخاب کرد. لیست جمهوریخواهان نتیجه نظرات کمیته اصلاحات است.

سالاری با اشاره به دوره پنجم مدیریت شهری گفت: ما مدیریت تهران را در مقطعی بدست آورده ایم كه سخت ترین تحریم های تاریخ علیه كشورمان اعمال می شود و قطعاً پایتخت را تحت تأثیر قرار می دهد. هر دو شهردار ما را بدون خواست ما بردند و کار شورا در شهرداری و مدیران شهرداری مشهود است.

کاندیدای دور ششم انتخابات شورای شهر تهران ادامه داد: وقتی شهر را تحویل گرفتیم ، دیدیم که طرح تفصیلی تهران پتانسیل درآمدزایی دارد و 50 هزار میلیارد دلار بدهی داشتیم که تقریباً دو برابر بودجه سال اول دو بود شهرداری های تهران. در برهه ای از زمان ، شهر را به دست گرفتیم ، هزاران هکتار املاک و مستغلات و زمین در شهر ، در ساخت و ساز و کمکهای بزرگراه های ملی از دست دادیم و متأسفانه همه سرمایه های مالی به شهرداری تهران اعتماد نکردند.

وی در مورد حضور خود در شورای شهر چهارم در پایتخت گفت: در سال 1994 شهردار در بخشنامه ای اعلام کرد که دیگر پول نداریم و فقط پروژه های بالای 50 درصد باید ادامه یابد. ما دستور “برج باغ” را لغو کردیم و فروش شهر متخلف را مسدود کردیم. ما کمیسیون های معماری و کمیسیون ماده 5 را در جاده اصلی قرار دادیم و اگرچه بیش از 70 درصد درآمد شهرداری از این مسیر بود ، اما برخی هشدار دادند که اصلاح طلبان در این شرایط شکست خواهند خورد.

سالاری ادامه داد: ما شهرداری تهران را تحویل گرفتیم. الویری 22000 کارمند را به احمدی نژاد تحویل داده است که 70000 کارمند و 50،000 کارگر شهرداری دارد. برخی از افراد در این وضعیت گفتند که ما دیگر حتی نمی توانیم حقوق بپردازیم و مردم به دلیل بی کفایتی شورش می کنند و کمیته امنیت شورای شهر تهران منحل می شود. با این شرایط ما شهر تهران را کنترل کردیم.

این عضو شورای شهر تهران گفت: “در عین حال ، ما فروش شهر را متوقف کردیم ، از تخریب میراث طبیعی و تاریخی جلوگیری کردیم ، نظم و انضباطی در اقتصاد ایجاد کردیم و یک کارمند شهرداری را هم نظم ندادیم. در عین حال ، نگهداری شهر بهتر از هر زمان دیگری بود و ما از تولید پروژه های بزرگ به پروژه های توسعه محلی تغییر جهت دادیم.

حقوق و دستمزد ادامه داد: “هفته گذشته ، گزارش شهردار تهران قبل از شورا نشان داد که بیش از 67 درصد درآمد شهرداری در مناطق عقب مانده هزینه شده است ، که تغییر قابل توجهی در جهت دستیابی به عدالت اجتماعی است. . “علاوه بر این ، در طرح تفصیلی شهر تهران ، شاهد تعدادی از مشکلات بوده ایم و در مناطقی که افراد سودآوری ندارند ، گام های بسیار مثبتی برداشته ایم. قابل قبول است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: ما نقشه سایت 1170 هکتاری و فرازاد را سال ها بعد به اتمام رسانده ایم. امام فرمودند که تلاش هایی برای احیای باغ ها در دوره قبل و بعد از انقلاب صورت گرفته است ، اما آنچه ما در این چهار سال انجام داده بودیم بسیار گسترده بود.

وی گفت ، در پایان ، میز جمهوریخواهان نقطه عطفی بود: ساختار این لیست شامل 30٪ زنان و 50٪ جوانان بود. بگذارید همه جریانهای اصلاحات و مردم کار کنند تا در این دو روز موفق شویم.

فیصل دولتلی نامزد دیگری در لیست جمهوری خواهان است وی در این نشست گفت: “وی در اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) همیشه نقش مردم و مشارکت مردم را تشخیص داده است ، زیرا آنها فکر می کنند مردم حق دارند و تا آنجا که ممکن است باید تلاش کرد برای اطمینان از حضور حداکثری مردم ساخته شده است. “

وی ادامه داد: در این شرایط سخت و سرد و رقابت نابرابر می خواهم این سال را مطرح کنم که آیا ما نمی توانیم کاندیدای ریاست جمهوری و کاندیدای شورای اسلامی شهر تهران را معرفی کنیم؟ می خواهیم به افرادی که صندوق های رای گیری هر دو تعرفه را با هم قبول می کنند ، اما فقط برای نامزدهای اصلاح طلب در شورای شهر چه پاسخی می دهیم؟ حتی اگر کاندیدای ریاست جمهوری نداشته باشیم ، آیا می توان لیست شورای شهر خود را “جمهوری” نامید؟

یکی از اعضای لیست اصلاح طلبان انتخابات ششم شورای شهر تهران افزود: آیا شورای شهر می تواند نظر سازمان اصلاح طلبان را در نهایی شدن لیست نامزدها جویا شود ، اما نظر کاندیدای ریاست کمیته اصلاحات را رعایت نمی کند؟ برای شما و جوانانی که این مدت صادقانه و امیدوارانه در ستاد کار کرده اند ، می خواهم در اینجا بگویم که ما فقط این جوانان امیدوار را داریم که همیشه در کارزار انتخاباتی نقش م effectiveثر و مسئولیت پذیر داشته اند. از همه شما عزیزان ، می خواهم در این نظر تجدید نظر کرده و حمایت خود را از کاندیدایی که بیشترین رای را در بین دو نامزد فعلی گرفته است ، اعلام کنم ، بنابراین ما را با این امید و الهام باقی مانده ناامید نکنید فرصت

ما با هجوم فروشندگان شهر و ضد شهروندان روبرو هستیم

مجتبی تاگاوی نژاد نامزد دیگر در لیست جمهوری خواهان است وی همه دستاوردها از جمله حق رأی و حق رأی را به برکت امام خمینی (ره) و حرکتی که آغاز کرد نسبت داد: «کمیته منتخب جمهوریخواهان به دلیل تمام محدودیت هایی که وجود داشت انتخاب شد. ، ما خوشحالیم که انتخاب بدنه عمدتا احزاب اصلاح طلب جوان است.

وی گفت که بخش عمده ای از این لیست نتیجه دستاوردهای شورای پنجم تهران است: رزومه ای که برای جوانان اصلاح طلب ایجاد شده است و آنها با افتخار می توانند بگویند امروز می توانیم شهر را اداره کنیم.

تقوی نژاد ادامه داد: “وقتی نتایج جلسه جبهه اصلاحات اعلام کرد که ما در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدایی نداریم ، تعدادی پیام از جوانان ناراضی دریافت کردیم که در این صورت معتقدیم نباید در انتخابات ریاست جمهوری بحث شود .

وی خطاب به سید حسن خمینی ، یکی از اعضای لیست جمهوری اسلامی ششم تهران ، گفت: “عدم انتخاب کاندیدای ریاست جمهوری جبهه اصلاحات پیامدهای جدی خواهد داشت. “درباره تجدید نظر صحبت کنید. اگر کاندیدای ریاست جمهوری نداشته باشیم ، احتمال لیست ریاست جمهوری بسیار کم است. اگر بتوانیم ، موفق خواهیم شد.

انتهای پیام