هر آنچه که باید در خصوص واکسن‌های کرونا بدانیم/ عوارض واکسن چیست؟

حدود 10 ماه پس از شروع بیماری کرونا قلب ، حدود یک سال پس از شروع بیماری کرونا قلب. خوشبختانه این روزها اخبار خوبی در مورد تولید واکسن کرونا در تمام نقاط جهان وجود دارد.

واکسن ایرانی به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت

ایرج حریرچی ، معاون وزیر بهداشت با اشاره به تلاش گسترده دانشمندان ایرانی برای تولید واکسن کرونا گفت: “یکی از واکسن ها مجوزهای لازم برای بررسی های بالینی بر روی انسان را از کمیته اخلاق و تحقیقات دریافت کرده است. “2-3 واکسن دیگر این مجوزها را در تاریخ 2-3 ژانویه دریافت می کنند و آزمایش بر روی نمونه های انسانی تأثیر آنها را تأیید می کند.”

ایرج حریرچی

وی افزود: همراه با روند این واکسن ها ، خط تولید واکسن کرونا نیز بر اساس معیارهای بالینی اثبات خواهد شد ، بنابراین روند تولید آن در مراحل بعدی لحاظ می شود. ما قول می دهیم واکسن Kovid-19 تا بهار سال آینده در دسترس عموم قرار گیرد.

واکسن ایرانی مجوزهای لازم را دریافت کرده است

مینو مهرس به خبرنگار خبری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: در حال حاضر تنها یک واکسن مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی و FDA است و آن واکسن Pfizer است.

ما در ارائه این واکسن نیز مشکل داریم زیرا ذخیره آن نیاز به دمای منفی 70 درجه دارد.

مینو محرز

یکی از اعضای کمیته ملی علیه کرونا گفت: واکسن تولید شده در داخل کشور نوعی واکسن ویروس ضعیف شده است و هیچ عارضه ای ندارد. با این حال ، در مورد واکسن های خارجی ، افراد مبتلا به آلرژی با عوارض جانبی کوتاه مدت مشکل داشتند.

مهرس در مورد واکسن ایرانی گفت: واکسن ایرانی در سازمان بهداشت جهانی ثبت شده است و ما منتظریم مراحل انسانی آن را طی کند. مشکلی وجود ندارد زیرا واکسن توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده است.

واکسن کرونا تا چه اندازه ایمن است؟

متخصصان ایرانی همچنین در تلاش برای تولید واکسن کرونا بسیار گسترده داخلی هستند ، نه تنها در بین کسانی که از طریق سازمان بهداشت جهانی واکسن کرونا را خریداری می کنند. تاکنون واکسن ویروس کرونا در دنیا به صورت 100٪ ایمن تولید نشده است و پیش بینی می شود واکسن ها یا واکسن های مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی تا اوایل بهار 2021 در دسترس بسیاری از مردم جهان قرار گیرند. تا نابودی کامل ویروس کرونا ، هر فرد در جامعه باید خود را مسئول زندگی همه شهروندان بداند و به دقت از دستورالعمل های بهداشتی پیروی کند.

واکسن کرونا

ما به سه روش واکسیناسیون می کنیم

سعید نمکی وزیر بهداشت در مورد وضعیت واکسن گفت: “ما سه راه را برای واکسیناسیون بیماران دنبال می کنیم. یکی از راه ها بحث در مورد واردات است که ما عضو گروه Quax هستیم.” از این مجموعه که سازمان بهداشت جهانی به عنوان سیستمی برای تهیه واکسن برای همه کشورها در نظر گرفته است ، 16 میلیون و 800 هزار واکسن برای هر فرد در دو دوز واکسینه خواهیم کرد.

سعید نمکی

نمکی اظهار داشت: این واکسن ها که از قبل به صورت Cox خریداری شده اند ، به محض توزیع در سراسر جهان به 8.4 میلیون نفر در گروه های آسیب پذیر مانند بیماری های خاص و ذاتی ، در اختیار افراد بالای 65 سال قرار می گیرد. ما تزریق می کنیم.

منتظر واکسن کرونا

با این حال ، باید منتظر بمانیم و ببینیم آینده واکسن کرونا ایرانی چیست. علاوه بر این ، باید مشخص کند که چگونه واکسن ایرانی می تواند وارد شود. بنابراین امید است که وزارت بهداشت در معرفی واکسن Kovid-19 در کشور هوشیارتر باشد تا به مردم آسیب نرساند. وزارت بهداشت همچنین باید استراتژی مناسبی را برای توزیع و توزیع واکسن کرونا در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام / 4148