هاشمی: حمایت از تیم ملی فوتبال جزو اولویت‌های وزارت ورزش است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، کیومرث هاشمی امروز سه شنبه در مورد وضعیت فدراسیون‌ها و مجامعی که نتایج آنها ابطال شده است، گفت: فدراسیون‌ها هر چهار سال یک بار بر اساس مجمع تغییراتی دارند، یکسری رشته‌ها هستند که بعضاً احکامی از دیوان عدالت اداری گرفته اند یا اینکه تحت شرایط بین المللی قرار گرفته اند که مستلزم این است که مدیریت شوند. در کل دغدغه‌ای بابت این موضوع نداریم اما باید تسریع شود که در دستور کار قرار گرفته است.

وی در این زمینه ادامه داد: خوشبختانه در رشته‌های المپیکی مشکل مجامع نداریم، برای این رشته‌ها مانند کشتی، تکواندو و وزنه برداری جلسات تخصصی شروع شده است. سایر رشته‌هایی که امکان کسب سهمیه دارند هم جلسات شان را برگزار می‌کنیم. تمام سعی‌مان این است به مجامع رسیدگی شود. ان شاالله تا پایان سال تمام مجامع جمع می‌شوند تا هر فدراسیون با رییس خود به کارها و اموراتش رسیدگی کند.

وزیر ورزش در مورد استفاده از سیستم VAR در دیدار دربی گفت: یکی از خواسته‌های وزارت ورزش از فوتبال این بود که برای این دیدار مجوز استفاده از VAR گرفته شود. این سیستم در ورزشگاه آزادی موجود است و از این حیث مشکلی نیست اما باید مجوز از آن فیفا صادر شود. طبق آخرین اطلاعات ما قرار است این اتفاق تا پایان امشب بیفتد. حتی در مورد تیمی که باید مدیریت کند هم پشنهادات داده ایم که از چه کشورهایی باشند تا اولین دربی را شاهد باشیم که با سیستم VAR برگزار می‌شود.

وی در مورد تغییرات در هیأت مدیره پرسپولیس و استقلال نیز گفت: پیش از این هم گفته ام که تصمیمات کلان در مورد این دو باشگاه و واگذاری آنها می‌گیریم تا از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم. وظیفه وزارت ورزش تیمداری و باشگاه داری نیست. کمک کنید این وظیفه از ما گرفته شود و طبق آنچه در دنیا مرسوم است، باشگاه داری باید توسط بخش خصوصی انجام شود. در این صورت و اگر این دو باشگاه واگذار شوند یکی از دستاوردهای بزرگ برای ما رقم خواهد خورد. مصمم هستم این اتفاق بزرگ بیفتد که در این صورت به سایر رشته‌ها هم کمک شده است.

کیومرث هاشمی همچنین در مورد جام ملت‌های آسیا و حضور تیم ملی فوتبال در این رویداد گفت: یک جلسه با قلعه نویی و مسئولان فدراسیون داشتیم، سال هاست نتایج قابل توجهی در جام ملت‌های آسیا کسب نگرفته ایم. البته که در سطح قاره همه تلاش می‌کنند تا حضور موفقی داشته باشند. در وزارت ورزش اعلام کردیم که حضور در جام ملت‌های آسیا جزو اولویت‌های اصلی است. هر آنچه در مورد تیم ملی فوتبال و حضور در این رویداد نیاز است، جزو رسالت وزارت ورزش است. البته رشته‌های دیگر هم هستند، همه موظف هستیم از همه رشته‌ها حمایت کنیم اما تیم ملی فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال که موفق هم بوده اند، جایگاه خود را دارند.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.