نیروهای خدماتی پیشگام در اجرای طرح کاهش پسماند تقدیر شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مراسم تجلیل از ۲۲ نیروی خدماتی شهرداری تهران که با جدیت در اجرای اصولی طرح تفکیک پسماند در مبدا در ساختمان‌های اداری فعالیت داشتند، برگزار شد.

در این مراسم صدرالدین علیپور مدیرعامل، نرگس رجایی معاون اجتماعی و فرهنگی، مجید نوربخش معاون امور مناطق و مسعود عابدی مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند حضور داشتند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست گفت: برای پیمودن مسیر درست مدیریت پسماند و رسیدن به اهداف طرح کاپ (کاهش پسماند) نیازمند همراهی، همت و مشارکت تمام شهروندان از جمله نیروهای خدماتی هستیم.

علیپور ادامه داد: این قشر علاوه بر نقش تأثیرگذار در خانواده خود، در محل کار هم سفیران انتقال مفاهیم کاپ به همکاران خود محسوب می‌شوند. تفکیک پسماند در مبدا یکی از گام‌های اصلی طرح کاپ است و با توجه به اینکه شهرداری تهران متولی اجرای این طرح است باید الگو و نمونه مطلوبی در این زمینه ارائه دهد. اجرای این مهم توسط پرسنل مناطق ۲۲ گانه نقش مؤثری در فرهنگ سازی میان شهروندان دارد.

در ادامه این مراسم، معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه در حال حاضر رویکرد مدیریت شهری و سازمان اجرایی کردن طرح کاهش پسماند (کاپ) در پایتخت است، گفت: برای موفقیت در طرح تفکیک پسماند در مبدا که یکی از گام‌های اجرایی طرح کاپ است، نیازمند فرهنگ سازی و مشارکت شهروندان هستیم.

در این زمینه اطلاع رسانی لازم در خصوص کاهش پسماند، تفکیک در مبدا، آبگیری زباله، کاهش حجم پسماند و … میان اقشار تأثیرگذار جامعه مانند هنرمندان، ورزشکاران، پارکبانان و… صورت گرفته است تا از طریق این سفیران، پیام‌های فرهنگی کاپ به شهروندان منتقل شود.

رجایی با تاکید بر نقش تأثیرگذار نیروهای خدماتی بر بقیه کارکنان بیان کرد: نیروهای خدماتی به دلیل ارتباط با کارکنان نقش مؤثری در انتقال پیام‌های زیست محیطی و فرهنگی به همکاران خود دارند و می‌توانند اهداف طرح کاپ (کاهش پسماند) را در حوزه خود به نتیجه برسانند.

در انتهای جلسه که در قالب دو گروه و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، با ارائه لوح تقدیر و هدایا از کلیه نیروهای خدماتی حاضر تقدیر به عمل آمد.