نگرانی دولت از خطرات ساختمان‌های ناایمن در تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای البرز،
شهردار و معاون شهردار تهران صبح پنجشنبه با قدردانی از عزم شهرداری برای خدمت به مردم گفت: سلامت فردی و اجتماعی در گرو شهر و جامعه سالم است. یک شهر سالم برای رشد افراد و خانواده ها.” حتی ارتباطات و اقتصاد سالم نیز مهم است.

رئیس جمهور با ابراز نارضایتی از وجود فقر، تبعیض و بی عدالتی در شهری مانند تهران، گفت: باید کاری کرد که تبعیض و بی عدالتی از جامعه رفع شود و وقتی عدالت اجتماعی محقق شد، شرایط برای فعالیت اجتماعی فراهم شود. “

جامعه به آرامش و پویایی اجتماعی نیاز دارد

رئیس قوه مجریه با تاکید بر لزوم آرامش و پویایی اجتماعی در جامعه گفت: در شهری مانند تهران که لایه های آشکار و پنهان زندگی مردم را می بینیم، شکل و باطن شهر باید بر اساس یک سالم باشد. سبک زندگی، تا شهروندان روحیه اجتماعی داشته باشند».

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به از بین رفتن اصول معماری اسلامی و ایرانی در طراحی شهر شهرهای بزرگ کشور، گفت: در معماری ایرانی-اسلامی اصول و مبانی بسیار خوبی داریم، اما متاسفانه از این معماری برای بسیاری استفاده شده است. سال ها.”

رئیس جمهور با اشاره به معماری اصیل این شهر گفت: در این منطقه حرم حضرت عبدالسیم حسنی (ع) و مدرسه و بازاری در کنار آن دیده می شود که معماری ایرانی-اسلامی را از لحاظ معنوی و خرید نیز به نمایش می گذارد. به عنوان تجارت، سرگرمی و روح.” با هم توجه اجتماعی می کند.

رئیس قوه مجریه با تاکید بر اینکه فضای سبز برای ساختن روح و روان انسان مهم است، گفت: متاسفانه با توجه به اینکه جریان سودجویی در کشور مسکن را به کالا تبدیل کرده است، شاهد بی نظمی و تجارت در آن هستیم.

دولت نگران خطرات ساختمان های ناایمن در تهران است
اهمیت بالای عملکرد شوراهای محلی
رئیس جمهور در تشریح عملکرد شوراهای محلی گفت: محله محوری، تاکید بر نقش مردم، تمرکز بر کلیساهای محله، مدارس و خانواده ها، کمک به حل مشکلات اجتماعی و محله ها.

حجت الاسلام رئیسی با تاکید بر لزوم فعال سازی فعالیت های اجتماعی محلات و شوراهای محله خاطرنشان کرد: رابطه دولت و شهرداری در قانون تعریف شده است اما این ارتباط نیازمند بازتعریف و اصلاح است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شهرداری تهران نماد شهرداری های کشور است، خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات شهری باید طرحی تدوین شود که تعریف دقیق و هماهنگی وظایف ادارات را به شهرداری بدهد.

ضرورت وجود خدمات هوشمند در شهرداری تهران
رئیس جمهور در خصوص نقش هوش خدماتی در شهرداری تهران گفت: استفاده بهینه از سرویس های اطلاعاتی به رفع مشکلات مردم به ویژه ترافیک نیز کمک می کند.

حجت الاسلام رییسی با تاکید بر اینکه شهروندان تهرانی باید از خطرات برخی عیوب ساختمانی و رفتارهای ناایمن در امان باشند، گفت: ساخت و ساز شهر تهران باید از طریق نظام مهندسی به دقت رصد شود.

رئیس جمهور گفت: نظام مهندسی و شهرداری باید به تعهدات قانونی خود در رابطه با ساخت و ساز عمل کنند. یکی از دغدغه های دولت وجود ساختمان های ناایمن مانند پلاسکو در تهران است و دولت آمادگی دارد تا در حد توان با شهرداری تهران برای رفع مشکلات مردم تهران همکاری کند.