نقش مهم صنایع کوچک در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی

نقش مهم صنایع کوچک در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگلویه و بویر احمد گفت: کسب و کارهای کوچک می توانند نقش مهمی در برنامه های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از استان کهگیلویه بویراحمد؛سید هاشم موسوی تصریح کرد: بخش خصوصی به ویژه بنگاه های کوچک و متوسط ​​عامل مهم توسعه اقتصادی است. صنایع کوچک می توانند نقش مهمی در برنامه های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.

وی افزود: بنگاه های کوچک نقش مهمی در ایجاد اشتغال، افزایش بهره وری و افزایش صادرات غیرنفتی دارند، این صنایع از طریق کارآفرینی، نوآوری و اشتغال زایی و فعالیت های توسعه بنگاه های کوچک و متوسط، بنگاه ها، بر رشد اقتصادی تأثیر می گذارند. مورد توجه ویژه قرار گرفت.

موسوی بیان کرد: با توجه به اینکه 95 درصد واحدهای صنعتی کشور و استان کوچک و متوسط ​​هستند و بیش از نیمی از شاغلان حوزه صنعت را در خود جای داده اند، این صنایع بسیار حائز اهمیت هستند و می توانند نقش مهمی در آینده داشته باشند. باید توسعه صنعتی و اقتصادی کشور صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کهگلویه و بویر احمد گفت: کسب و کارهای کوچک به دلیل سرمایه گذاری کمتر نسبت به صنایع بزرگ در مدت زمان کوتاه تری به تولید، عملیات و شغل می رسند. حمایت از آنها را در اولویت قرار دهید.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم با کار مستمر و سیستماتیک و تلاش برای رفع تولید، حمایت و موانع، شرایط بهینه و مناسب را برای حمایت از تولید و سرمایه گذاری ایجاد کنیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویر احمد گفت: موثرترین راه برای درونی سازی اقتصاد و تدوین استراتژی، حرکت در چارچوب برنامه ها و سیاست های حزب محور بومی در قالب طرح های آمایش سرزمین است که از جمله مهمترین آنها است. شاخص های توسعه اقتصادی». ، یک صنعت بومی است که نیاز به برنامه ریزی و حمایت از تولیدات داخلی و داخلی دارد.

موسوی در پایان با بیان اینکه شهرک های صنعتی مهم ترین زیرساخت راه اندازی کسب و کارهای کوچک هستند از فراهم بودن بسترهای جذب سرمایه گذار در 13 شهر و ناحیه صنعتی استان خبر داد و گفت: تاکنون 1009 قرارداد انجام شده است. متقاضیان شهرک‌ها و شهرک‌های صنعتی که از این تعداد 5386، 352 واحد با اشتغال اضافی بر اساس پروانه بهره برداری می‌باشند.

انتهای پیام/