نقش اینترنت اشیاء در کاهش مصرف آب در یکی از بوستان‌های تهران

نقش اینترنت اشیا در کاهش مصرف آب در یک پارک شهر تهران

توسعه یک سیستم مبتنی بر اینترنت اشیا می تواند مصرف آب در باغی در تهران را تا یک سوم کاهش دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آوای البرز، ایران کشوری نیمه خشک محسوب می شود که در زمینه خشکسالی و کم آبی با مشکلات و چالش هایی مواجه است، گفت: با توجه به نقش مهم فناوری و خلاقیت در حل یا کاهش چالش های مرتبط با مشکل آب، معاونت علمی و فنی ریاست جمهوری حمایت های مختلفی را برای شرکت های فعال در این زمینه ترتیب داده است.

نقش اینترنت اشیا در مدیریت صحیح منابع آب

توسعه کارکردها و گستره اینترنت اشیا در صنعت آب، تامین آب و آبیاری زمینه را برای جوان سازی منابع و مدیریت مصرف آب فراهم کرده است.

شرکت مهندسی دانش بنیان Rohru Tesham Javid با استفاده از این فناوری پروژه های مختلفی را برای کاهش مصرف آب توسعه داده است.

یکی از پروژه های بزرگی که با مشارکت فنی این شرکت دانش بنیان به پایان رسیده، پروژه ملی انتقال آب از سد طالقان به تهران است. این خطوط انتقال در طول مسیر دارای انشعاب هایی هستند که آب را به شهرهایی مانند هشجرد و کرج می رساند. همچنین آب انبارهایی برای تعادل مسیر تعبیه شده بود که قبلاً جریان آب انشعابات و آب انبارهای هر شهر صرفاً با نیروی انسانی تعیین می شد.

همچنین این شرکت دانش بنیان با نصب سامانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا توانسته است نظارت برخط تمامی فرآیندها و کنترل تمامی عملیات را در اختیار یک اپراتور واحد قرار دهد. از دیگر پروژه های شرکت مهندسی دانش بنیان روهرو تهله جاوید می توان به هوشمندسازی آبیاری در سلیمانیه بوستون تهران اشاره کرد.

مدیریت مصرف انرژی

با توجه به لزوم صرفه جویی در مصرف آب، این شرکت دانش بنیان توانست با نصب کنترلرهای هوشمند، میزان نیروی انسانی مورد نیاز را کاهش داده و مصرف آب و برق این مزرعه را به یک سوم کاهش دهد.

بر اساس سیستم هوشمند این شرکت دانش بنیان، کنترل آبیاری، کمیت آب و زمان آبیاری هر باغ در هر شهر تنها از یک مرکز کنترل امکان پذیر است. با پشتیبانی بیشتر می توان خدمات فنی و مهندسی را از کشورهای دیگر نیز صادر کرد.

انتهای پیام/