نفت ۲۰۰ دلاری در راه است؟

به گزارش خبرگزاری آعمان ، یکی از تولیدکنندگان برجسته نفت ، با انتقاد از هدف آژانس بین المللی انرژی برای توقف پروژه های جدید سوخت فسیلی برای مقابله با تغییرات آب و هوا ، گفت: در نتیجه این سیاست ها ، قیمت نفت خام می تواند به 200 دلار در هر بشکه کاهش یابد.

جزئیات بیشتر:

صد دلار در راه نفت است / چرا قیمت نفت در بازار جهانی بالا است؟
پیش بینی 200 دلار نفت برای سال 2050 / نفت ایران کی به بازار جهانی ارسال می شود؟

پیش بینی 200 دلار نفت برای سال 2050 / نفت ایران کی به بازار جهانی ارسال می شود؟

در ماه مه ، آژانس بین المللی انرژی خواستار توقف سرمایه گذاری های جدید در معادن نفت ، گاز و زغال سنگ برای جلوگیری از گرم شدن کره زمین شد.

اما محمد الرمحی ، وزیر انرژی عمان ، در واکنش به سیاست های آژانس بین المللی انرژی ، گفت که “توصیه های یک جانبه” کمکی نخواهد کرد. وی در نشست مشترک عمان و آژانس بین المللی انرژی در زمینه انتقال نیروی انسانی در خاورمیانه و شمال آفریقا شرکت کرد. وی گفت: “توصیه های آژانس بین المللی انرژی اتمی برای توقف سرمایه گذاری های جدید در بخش نفت بسیار خطرناک است.”

وی گفت: اگر سرمایه گذاری در صنعت سوخت های فسیلی را به زودی متوقف کنیم ، تقاضا برای این طلای سیاه افزایش یافته و انرژی تولید می شود که منجر به افزایش مداوم قیمت نفت می شود. شرایط نفتی کوتاه مدت و 200 دلار نفت در بلند مدت.

نشستن و صحبت درباره کارآمدی انرژی خورشیدی و تجدیدپذیر آسان است ، اما نباید فراموش کنیم که یک سوم جمعیت جهان از کمبود انرژی رنج می برند. انتقاد انرژی عربستان از فاتی بیرول ، رئیس آژانس بین المللی انرژی ، که از خاورمیانه و شمال آفریقا خواسته است تا انرژی تجدیدپذیر را توسعه دهند.

با شروع بحران زمستانی در اروپا و آسیا ، برخی از معامله گران نفت پیش بینی می کنند قیمت نفت تا پایان سال آینده به 200 دلار در هر بشکه برسد.

در ماه های اخیر شرط بندی نفت سه برابر شده است و معامله گران در صورت رسیدن به بالاترین سطح در سال آینده از این گزینه سود خواهند برد.

در اوایل ماه جاری ، میتسوبیشی UFJ (MUFG) ، یکی از بانک های پیشرو ژاپن ، اعلام کرد که نفت خام برنت تا پایان سال 2021 به 64 دلار در بشکه کاهش می یابد. بانک آمریکا اعلام کرد که اگر ما سردتر از حد معمول باشیم ، قیمت نفت به بشکه ای 100 دلار در 6 ماه آینده و انرژی جهانی در ماه های آینده مهمترین محرک خواهد بود.

223227