نظارت میدانی بر ساخت و سازهای روستایی مازندران تداوم دارد

به گزارش آوای البرز از مسندر، عباس اکبرساده گفت: نظارت میدانی بر ساخت و سازهای روستایی اولویت جدی ماست و تمام تلاش خود را می کنیم تا با کمک مراجع قضایی و دستگاه های نظارتی در این مسیر حرکت کنیم. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مسندران با تشکیل کارگروه ساخت و ساز روستایی غیرمجاز با تمرکز بر این سازمان در هر شهرستان توانست نظارت میدانی در مناطق روستایی را با ناظران فعال انجام دهد. با شفاف سازی نحوه صدور دفترچه های پروانه ساختمانی در قالب فرم های گزارش کتبی توسط سازمان کاردانی با استفاده از ضوابط ساختمانی و مصوبات هیأت افتخاری 4 نفره استان و همچنین کیفیت ساخت و نظارت ناظران بر هر مرحله از پروژه. ساختمان. جمع آوری شده.

وی افزود: در راستای رویکرد دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد، دستگاه حاکمیت با همکاری نهادهایی مانند راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و سایر دستگاه های مسئول در این حوزه و ساختمان تعامل دو طرفه سیستم.” ما شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه بودیم.

مسندران رئیس کاردانش ساختمان با اشاره به اینکه خواستار اصلاح قوانین در حوزه مهندسی هستیم، از نمایندگان مجلس می خواهیم این مهم را در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پیگیری کنند. برای رفع این نیاز جدی.

وی یادآور شد: آماده همکاری با مدیریت ارشد استان برای بازنگری ساخت و ساز در روستاهای استان هستیم، بنابراین پیشگیری و نظارت بر روند ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها در اولویت کاری ما است.

اکبرساده با اعلام اینکه این سازمان چهار هزار و 600 مهندس ماهر دارد، گفت: از این تعداد 1400 نفر دارای پروانه کار هستند و در روستاها و روستاهای مسندر به ارائه خدمات مهندسی مشغول هستند. وی تاکید کرد: در حوزه ساخت و ساز روستایی بیش از 3 میلیون مترمربع عملیات عمرانی زیر نظر مهندسان و تکنسین های ساختمان انجام شده است.