نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد

اولین واحد نیروگاهی ساخته شده توسط این صنعت به بهره برداری رسید

توانیر مجری طرح احداث نیروگاه های صنایع معدنی از سنتز اولین واحد نیروگاهی ساخته شده توسط صنایع معدنی و ثبت رکورد جدید در ساخت نیروگاه های حرارتی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، «سیدزمان حسینی» در ادامه انتقال و توزیع انرژی برق ایران (توانیر): اولین واحد نیروگاه گازی سمنان از طرح احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه صنعت معدن با ظرفیت 183 مگاوات، عملیات اجرایی خود را از اسفندماه آغاز کرد. . 1400، با شبکه همگام شده است. رکوردی جدید و منحصر به فرد در این زمینه محسوب می شود.

وی افزود: ظرفیت نیروگاه سمنان از 2 واحد گازی با ظرفیت 183 مگاوات به سه واحد افزایش یافته و کار اجرایی فاز دوم توسعه به واحد 4 نیز آغاز شده است.

پیش از این مجری طرح احداث نیروگاه 10 هزار مگاواتی صنایع گفت: در ابتدای تفاهم نامه 10 هزار مگاوات ظرفیت برای احداث نیروگاه درخواست شده بود که این ظرفیت به 12 هزار و اکنون به 16 هزار و 500 مگاوات افزایش یافت.

سعید زمان حسینی افزود: فروردین ماه امسال تفاهم نامه احداث نیروگاه توسط صنایع در صحن علنی شورای اسلامی تصویب و قانونی شد، بنابراین وزارتخانه های نیرو، حراست و نفت باید اجرا کنند. که

وی با اشاره به همکاری و تعامل بین صنایع در زمینه نیروگاه سازی بین مدیران وزارتخانه های نیرو، سومات و صنایع معدنی ادامه داد: به طور کلی دوره پیشرفت ساخت نیروگاه 14 به طول خواهد انجامید. 18 ماه که با پیگیری و هماهنگی به 6 ماه کاهش یافت، خودش یک رکورد بود.

مجری طرح احداث نیروگاه 10 هزار مگاواتی از طریق صنایع درباره دوره پیشروی گفت: دوره پیشبرد شامل انتخاب مشاور، مطالعات اولیه، انتخاب ساخت، مطالعه شبکه، مطالعات، مجوزهای زیست محیطی، پروانه پدافند غیرعامل و آب است. تامین سوخت، تامین مالی و انتخاب پیمانکار پروژه.

انتهای پیام/