نجات ماشین‌های گرفتار در برف توسط راهداران در شهرستان بروجن

به گزارش خبرگزاری آوای البرز استان چهارمحال وبختیاری، عادل تقی زاده رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بروجن اعلام کرد: از شنبه ۵ اسفندماه تاکنون شاهد بارش رحمت الهی در مناطق مختلف شهرستان به‌صورت برف هستیم و در همین راستا تیم‌های عملیاتی راهداری در سراسر شهرستان جهت برقراری ترافیک روان و ایمن، در حال فعالیت هستند.

وی از برقراری تردد و باز بودن تمامی محورهای شریانی و روستایی در شهرستان خبر داد و اظهار داشت: از دقایق اولیه بارش، تیم‌های عملیاتی راهداری آغاز به کار کرده و اقداماتی همچون برف‌روبی، نمک‌پاشی و ایمن‌سازی راه‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌ و خوشبختانه تا به این لحظه در تمامی محورهای شریانی، اصلی، فرعی و روستایی شهرستان تردد برقرار بوده و هیچ‌یک از راه‌ها مسدود نیست.

تقی زاده با تأکید بر اینکه اقدامات راهداری زمستانه به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام است، اذعان کرد: از زمان شروع بارش تاکنون بیش از ۴۰۰ تن ماسه نمک جهت بازگشایی محورهای بروجن لردگان – بروجن، مبارکه – بروجن سفیددشت و سایر محورهای روستایی استفاده شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان بروجن در ادامه از گرفتار شدن تعدادی از خودروها در برف خبر داد و گفت: شب گذشته تعدادی از خودروها که تجهیزات ایمنی نیز به همراه نداشتند در بروجن لردگان گرفتار شده بودند که با حضور به موقع تیم‌های عملیاتی راهداری از گرفتاری نجات یافته و به مسیرهای خود ادامه دادند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی مسیرها و محورها با تلاش و فعالیت راهداران قابل تردد است، تصریح کرد: از همشهری های عزیز تقاضا می‌شود از سفرهای غیرضروری خودداری نمایند؛ چراکه علاوه بر وجود خطرات احتمالی، در محورها موجب کُند شدن عملیات راهداری می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: توصیه مجموعه راهداری به مردم استان این است که قبل از آغاز سفرهای ضروری، با استفاده از سامانه ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها مطلع شده و الزاماً با تجهیزات ایمنی به‌ویژه زنجیر چرخ، مواد غذایی کافی و لباس گرم، اقدام به سفر نمایند.

46