نتایج نهایی انتخابات مجلس در استان همدان به همراه اسامی منتخبین

به گزارش خبرگزاری آوای البرز استان همدان، حمیدرضا حاجی بابایی و عباس صوفی در حوزه انتخابیه همدان و فامنین بیشترین میزان آراء را کسب کردند و به عنوان نماینده منتخب مردم راهی مجلس دوازدهم شدند.

به نقل از هیات های اجرایی انتخابات، حاجی بابایی با کسب ۵۸ هزار و ۳۴۹ رای و صوفی با ۴۷ هزار و ۹۳۴ رای به ترتیب با کسب بیشترین آرا از مجموع آرای صحیح ماخوذه ۲۰۶ هزار و ۵۷۶ رای به عنوان منتخبان مردم حوزه انتخابیه همدان و فامنین انتخاب شدند.

حوزه انتخابیه همدان دارای ۲ کرسی در خانه ملت است که در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۹۳ داوطلب یعنی به ازای هر کرسی ۴۶ نامزد در آن با یکدیگر رقابت کردند.

۲۸۸ شعبه ثابت و سیار در شهر همدان ، مریانج و بخش مرکزی، ۳۲ شعبه در حوزه فرعی شرا، ۳۴ شعبه در حوزه فرعی فامنین و بخش مرکزی، برای جمع آوری آرای مردم‌ در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده بود.

۵۵۰ هزار و ۵۰۳ نفر در شهرستان همدان، ۳۳ هزار و ۱۰۴ نفر در فامنین و در مجموع ۵۸۳ هزار و ۶۰۷ نفر در حوزه انتخابیه همدان و فامنین واجد شرایط رای دادن بودند.

در شهرستان ملایر احد آزادیخواه، با کسب ۲۲ هزار و ۸۹۷ رای ماخوذه به عنوان منتخب اول حوزه انتخابیه ملایر شناخته شد، اما تکلیف منتخب دوم در دور بعدی انتخابات تعیین خواهد شد.

طبق اعلام رسمی ستاد انتخابات استان، آزادیخواه از مجموع ۸۸ هزار و ۲۵۵ رای ماخوذه صحیح، موفق به کسب ۲۲ هزار و ۸۹۷ رای شده و مجددا راهی مجلس می‌شود.

احد آزادیخواه سابقه ۲ دوره نمایندگی در دوره دهم و یازدهم را در مجلس شورای اسلامی دارد.

در این حوزه انتخابیه همچنین”حسین احمدی” و “احمد آریائی‌نژاد” هرکدام به ترتیب با ۱۶ هزار و ۶۱۲ و ۱۶ هزار و ۶۸۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرحله نخست ۱۸۵ نفر پیش ثبت‌نام کردند که ۱۰۱ نفر ثبت‌نام آنها قطعی شد و از این تعداد ۷۰ نفر تایید صلاحیت شدند.

پس از اعلام انصراف‌ها در مهلت قانونی و تغییر حوزه انتخابیه، ۵۵ نفر در میدان رقابتی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان با هم به رقابت پرداختند که از این تعداد ۵۰ نفر مرد و پنج نفر زن بودند.

در این دوره از انتخابات ۱۹۹ شعبه به ۲۲۰ شعبه اخذ رای افزایش یافت که از این تعداد ۱۰۸ شعبه شهری و ۱۱۲ شعبه روستایی و ۱۴۷ شعبه ثابت و ۷۳ شعبه سیار بود و بیش از پنج هزار نفر درگیر برگزاری انتخابات در این شهرستان بودند.

ملایر در این دوره از انتخابات به عنوان چهار شهر پایلوت کشور برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک انتخاب شد که انتخابات در کل این شهرستان به صورت تمام الکترونیک برگزار شد.

در شهرستان تویسرکان محمدمهدی مفتح با کسب حداکثر آرا به عنوان منتخب مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی حضور خواهد داشت.

براساس اعلام هیات اجرایی انتخابات، محمدمهدی مفتح با کسب ۱۰ هزار و ۳۹۳ رای ماخوذه به عنوان منتخب مردم این حوزه انتخابیه برگزیده شد.

مفتح هم اکنون و در مجلس یازدهم شورای اسلامی نیز نماینده مردم تویسرکان است.

واجدین شرایط این شهرستان حدود ۷۶ هزار نفر بود که در ۱۰۴ شعبه ثابت و سیار حضور یافتند.

شهرستان تویسرکان شاهد رقابت ۲۹ نفر کاندیدا برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بود و محمدمهدی مفتح توانست حداکثر آرا را به دست آورد.

در حوزه انتخابیه بهار و کبوترآهنگ، فتح الله توسلی با کسب بیشترین آرای ماخوذه به عنوان منتخب مردم این حوزه انتخابیه، منتخب مردم شد.

براساس نتایج شمارش آرا، فتح الله توسلی با تعداد ۳۸ هزار و ۱۹۵رای از سوی مردم بهار و کبودرآهنگ به عنوان منتخب مردم این حوزه انتخابیه برگزیده شد.

توسلی هم اکنون و در مجلس یازدهم شورای اسلامی نیز نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ است.

۱۴۲ شعبه ثابت و سیار در شهرستان کبودرآهنگ و ۱۱۹ شعبه ثابت و سیار در شهرستان بهار به منظور جمع‌آوری آرای مردم این شهرستان در انتخابات ۱۱ اسفند جانمایی شده بود.

شهرستان رزن

سید ابوالحسن مصطفوی غمام با کسب بیشترین آرای ماخوذه به عنوان منتخب مردم حوزه انتخابیه رزن و درگزین انتخاب شد.

هیات اجرایی انتخابات اعلام کرد، مصطفوی غمام با کسب ۱۶ هزار و ۲۸ رای منتخب مردم حوزه انتخابیه رزن و درگزین شده است.

۲۳ نفر در این حوزه انتخابیه برای کسب کرسی مجلس شورای اسلامی با یکدیگر رقابت کردند.

جمع آرای ماخوذه صحیح در این حوزه انتخابیه ۵۶ هزار و۹۶۳ رای بوده است.

شهرستان اسدآباد

اکبر رنجبر زاده با کسب ۱۶ هزار و ۷۹ رای از مجموع ۳۷ هزار و ۶۷۸ رای ماخوذه صحیح در حوزه انتخابیه شهرستان اسدآباد به دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافت.

براساس اعلام هیات های اجرایی انتخابات، اکبر رنجبرزاده برای سومین بار موفق به کسب کرسی نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه اسدآباد شد.

در حوزه انتخابیه اسدآباد ۲۲ نفر برای کسب کرسی مجلس شورای اسلامی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تعداد واجدین شرایط در شهرستان اسدآباد حدود ۷۳ هزار بود.

شهرستان نهاوند
علیرضا نثاری با کسب ۱۸ هزار و ۴۴۶ رای ماخوذه به عنوان منتخب مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

براساس اعلام هیات های اجرایی انتخابات، نثاری این میزان رای را از مجموع آرای صحیح ماخوذه ۷۳ هزار و ۵۰۸ رای بدست آورده است.

علیرضا نثاری برای نخستین بار است که حضور در مجلس شورای اسلامی را به عنوان منتخب مردم تجربه می‌کند.

براساس آخرین آمار از مجموع حدود ۷۸هزار آرای ماخوذه از نهاوند، میزان مشارکت بیش از ۵۴ درصد در این شهرستان به ثبت رسید.

لازم به ذکر است، از بین 3 نفر کاندیدای مجلس خبرگان رهبری، آقایان حبیب الله شعبانی بهار و سیدمصطفی موسوی اصفهانی حائز اکثریت آرا شدند.

۴۶