نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

پوشش لحظه‌به‌لحظه؛

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اولین آمار رسمی از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور لحظاتی قبل اولین آمار رسمی از نتیجه مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

نتایج رسمی انتخابات تا ساعت ۰۲:۳۵ دقیقه

وی ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی اظهار کرد: از مجموع ۶ هزار و ۱۸۹ شعبه شمارش شد که شامل آرای ۱۱۳ شهرستان است، از کل آرای شمارش‌شده که ۲.۵۴۷.۳۸۱ رأی است، مسعود پزشکیان ۱.۲۶۳.۸۷۴ رأی و سعید جلیلی۱.۲۴۴.۶۴۰ رأی را تا به الان به دست آورده‌اند.

نتایج رسمی انتخابات تا ساعت ۰۳:۰۳ دقیقه

سخنگوی وزارت کشور در دومین گزارش از نتایج شمارش آرای مأخوذه از چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از مجموع شعب سراسر کشور تا این لحظه آرای ۱۳ هزار و ۷۲۲ شعبه شمارش و در سامانه جامع انتخابات وزارت کشور قرار گرفته است.

اسلامی افزود: از تعداد کل ۴۸۲ شهرستان تاکنون آرای ۲۰۲ شهرستان شمارش و تجمیع شده است.

وی تعداد کل برگ‌های رأی مأخوذه شمارش شده (صحیح و باطله) را ۵ میلیون و ۸۱۹ و ۹۱۱ رأی اعلام کرد که وضعیت نامزد‌ها به ترتیب زیر است:

کل آرای شمارش‌شده:  ۵۸۱۹۹۱۱ رأی

مسعود پزشکیان: ۲۹۰۴۲۲۷  رأی

سعید جلیلی: ۲۸۱۵۵۶۶  رأی

به گزارش آنا، مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ روز جمعه هشتم تیرماه بین محمدباقر قالیباف، مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان و سعید جلیلی برگزار شد که مسعود پزشکیان و سعید جلیلی با اختلاف حدود ۲ میلیونی به مرحله دوم راه یافتند.

مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ نیز با اعلام رسمی وزارت کشور از ساعت ۸ صبح (جمعه 15 تیر) آغاز و تا ساعت ۲۴ به صورت متناوب تمدید شد.

در حال بروزرسانی…