موقعیت کودکان کار را به اورژانس اجتماعی اعلام کنید/ به کودکان کار پول ندهید

امین شاهروکی ، مدیرکل بهزیستی استان تهران امروز (31 مارس) در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “بهزیستی یک سازمان اجتماعی است ، بنابراین مأموریت اصلی آن پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی گفت: ما از 250 هزار مشتری بهزیستی در استان تهران حمایت می کنیم. کودکان بی سرپرست و بدسرپرست ، زنان سرپرست خانوار ، افراد دارای معلولیت در مراکز مراقبت روزانه و شبانه ، افراد مسن و برده ، برده و غیر برده.

شاهرخ خان گفت: “علی رغم مشکلاتی که طی یک سال گذشته بوجود آمده است ، ما افتخار می کنیم که توانسته ایم حقوق بازنشستگی مدافعان تحت حمایت را 20٪ افزایش دهیم ، حتی یک روز هم نگذشته است. سال “

حمایت از بنیاد رفاه کرونا

وی گفت: “در مارس سال گذشته ، به عنوان جامعه هدف ما به عنوان كل جامعه ، ما 5 میلیارد دامنه از بنیاد بنیاد مستضعف جذب كرده و اعلام كردیم كه اطلاعات مشتری ما به طور دقیق در سیستم ثبت شده است. 250 هزار تومان

مدیرکل بهزیستی استان تهران افزود: پس از بنیاد مستضعفان بهزیستی 5 میلیارد تومان ، بنیاد مستضعفان بنیاد بیش از 130 میلیارد تومان در مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی در نظر گرفت.

شاهرخ ادامه داد: “ما 1060 مرکز در جامعه داریم ، اما دلیل اصلی آن این است که کودکستان هایی که به دلیل حوادث اخیر باید واگذار شوند ، 800 کودکستان تحت نظارت بهزیستی ، 200 کلینیک مراقبت و 60 مرکز به عنوان یتیم. “سرپرستان و مراقبان را فعال نگه دارید.

وی افزود: در بخش توانبخشی 307 مرکز در استان وجود دارد که 90 مرکز بیماری های روانی مزمن را تحت مراقبت قرار می دهند. حدود 130 مرکز روزانه هستند. ما 915 مرکز فعال در بخش دفاع داریم که 915 مرکز بخش اصلی این مراکز ، مراکز مشاوره ما هستند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: از ابتدای امسال همه ما شاهد افتتاح بازداشتگاه ها بوده ایم که از این تعداد حدود 5 هزار نفر آزاد شده و چهره شهر کاملاً لکه دار شده است. بازهم این وظیفه به کمیته ماده 16 بهزیستی استان تهران محول شد و سپس مراکز را دوباره جمع کردیم تا افراد را در سطح جاده جمع کنیم. ما 18000 معتاد را آزمایش کردیم و 7000 نفر را در مراکز خود نگهداری کردیم.

همچنین شاهد تأسیس مراکز جامع درمان و توانبخشی اعتیاد بوده ایم. پیش از این ، این افراد در مراکز ماده 16 اسکان داده می شدند و مواد مخدر تهیه می کردند. درصد موثر بسیار کم بود ، 5٪ بود و 95 نفر در حال بازگشت به چرخه اعتیاد هستند. با کمک اساتید و کارشناسان ، تصمیم گرفتیم مراکز عبادی افتتاح کنیم و آموزش های شغلی و اشتغال را ارائه دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران اظهار داشت: این مرکز به عنوان پایلوت در شهریار راه اندازی شد و پس از آن در یک ماه گذشته 30 مرکز درمانی در کشور افتتاح خواهیم کرد. 40٪ در درمان اعتیاد موثر است.

وی با اشاره به بخش اجتماعی گفت: ما در بحث در مورد بخش اجتماعی ، یعنی زنان کارمند ، بخشهای مختلفی داریم. در استان تهران 12 هزار و 500 نفر زندگی می کنند. ما 4000 دانشجو و 628 دانشجو تحت پوشش سازمان بهزیستی استان تهران داریم.

شاهرخ با اشاره به جذب و حمایت از افراد کارگر و کودکان خیابانی گفت: “ما برای حمایت و جذب این کودکان و پاکسازی انحراف کارگران و کودکان خیابانی اقداماتی انجام داده ایم. مناسب نیست که کودک در کنار خانواده باشد. و مدرسه در خیابان. “تقاطع برای گذران زندگی. ما فکر می کنیم وظیفه سازمان بهزیستی است که این مشکل را کاهش دهد. ما می خواستیم این طرح را برای ساماندهی کودکان کار شروع کنیم اما با محدودیت هایی روبرو شدیم. اما دوباره همکاران ما کار خود را ادامه دادند و کار خود را شروع کردند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: امروز با توجه به زمینه و زمینه خوبی که در این زمینه ایجاد شده ، رسانه ها باید از بازوی ما در این پروژه برای جذب کودکان استفاده کنند ، افرادی که کودکان را می بینند باید با شماره 123 فوریت های اجتماعی تماس بگیرند. می توان هزینه کرد

وی گفت: پس از حدود 5 ماه ، 628 کودک را در مراکز خود جمع آوری و شناسایی کردیم ، آنچه که با این طرح انجام می دهیم کمک و توانمند سازی خانواده های آنها است.

شاهرخ خان در مورد راه اندازی مراکز زندگی مثبت گفت: “بعد از 42 سال از انقلاب اسلامی افتخار ماست که در آینده نزدیک رئیس جمهور مراکز رفاهی کوچک را افتتاح کند.”

وی افزود: در آینده نزدیک شاهد راه اندازی مراکز مثبت زندگی در سطح بهزیستی کل کشور بهزیستی استان خواهیم بود. البته این مراکز اکنون برای ارائه 22 سرویس ما به جامعه هدف راه اندازی شده اند.