موضوع مخدوش‌کردن پلاک خودروها در ساعات منع تردد شبانه چیست؟

براساس اخبار آنلاین خراسان شمالی: از چند ماه پیش قانون “عدم تردد” در شهرهای سراسر کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تصویب شده است. این قانون توسط ستاد ملی کرونا برای کنترل بیماری بدنام کرونا تصویب شد که برای رانندگانی که در یک بازه زمانی مشخص رانندگی می کنند 200000 تومان جریمه نقدی در نظر خواهد گرفت. علاوه بر ثبت تخلفات رانندگی در شب با استفاده از دوربین های تخلف ، افسران پلیس راهنمایی و رانندگی در برخی از مناطق شهر نیز حضور دارند و رانندگان جنایی را مجبور می کنند.

متأسفانه یکی از مشکلات فزاینده این روزها این است که برخی رانندگان که مجرم هستند پلاک ربوده و با چسباندن کاغذ در یک طرف پلاک خود به راحتی قانون را نقض می کنند.

در همین رابطه ، سرهنگ عین الله جهانی سال نو را تبریک گفت و در گفتگو با آوای البرز گفت: “سرقت و جعل پلاک خودرو برای فرار از جریمه رانندگی” جرم “تلقی می شود و به زودی خودرو توقیف می شود. “راننده متخلف به مقامات قضایی تحویل داده خواهد شد. طبق قانون مجازات اسلامی 720 (بخش مجازات) ، راننده متخلف می تواند به شش ماه تا یک سال زندان محکوم شود.

وی اظهار داشت: هیچ گونه توجیه و بهانه ای برای آسیب رساندن به پلاک یک راننده جنایتکار وجود ندارد: “ما به همکاران پلیس راهور خود تأکید کردیم که برخی از رانندگان نباید در متن این عمل مجرمانه کوته بین باشند.

معاون اجتماعی پلیس راهور اظهار داشت: جرایم رانندگی جز part جرایم و جرایم محسوب می شود ، یعنی به محض ارتکاب جرم ، از نظر قانونگذار ، جرم نیز در نظر گرفته می شود.

48