موج پنجم کرونا نزدیک‌تر از همیشه/ کرونای دلتا در ایران پخش می‌شود؟

به گزارش یک خبرگزاری آوای البرز ، ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته باعث کشته شدن 134 نفر در کشور شده است.

علاوه بر این ، از دیروز تا امروز ، 27 ژوئیه 1400 ، 9758 بیمار جدید مبتلا به کوید 19 در کشور شناسایی شد که از این تعداد 1093 نفر در بیمارستان بستری شدند و تعداد 19 بیمار کوید در کشور 3 میلیون و 167 هزار نفر بود. 741 نفر وارد شدند.

بر این اساس ، متأسفانه ، ویروس در کشور همچنان ادامه دارد.

4٪ افزایش در بیماران کرونا مثبت

سخنگوی وزارت بهداشت سیما سادات لری توضیح داد: “هفته گذشته ، ما شاهد روند رو به افزایش موارد مثبت سرپایی بیمار در کرونا بودیم. تعداد بیماران مثبت در کشور چهار درصد افزایش یافته است. این در مقایسه با هفته گذشته تفاوت چندانی در کشور ایجاد نکرده است. به طور کلی می توان گفت که شیب نزولی نمودار بیماران بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی متوقف شده است.

تعداد 19 بیمار کوید در استانهای سیستان و بلوچستان هنوز به شدت در حال افزایش است ، بنابراین برای اولین بار در سال گذشته تعداد موارد مثبت در این استان به میانگین کشوری رسیده است. در هفته گذشته بیشترین میزان مرگ به ترتیب در استانهای بوشر ، سیستان ، بلوچستان و هرمسگان گزارش شده است.

زنگ خطر پیک تاج پنجم به صدا درآمد

این روند شیوع ویروس در تاج ، نگرانی های زیادی را درباره موج بعدی بیماری در کشور ایجاد کرده است.

علی رضا ناجی ، عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا و عضو کمیته واکسن ملی کوید 19 ، در مورد موج پنجم تاج گفت: “تعداد بیماران در استانهای جنوبی و تهران افزایش یافته است. بیش از 100 ، یعنی ویروس گسترش می یابد.

از طرف دیگر ، با ورود گونه های دلتا کرونا به کشور ، نگرانی ها حتی بیشتر می شود.

به عنوان رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی علوم پزشکی شهید بهشتی ، دلتا یا نوع هند همچنان در سراسر جهان گسترش می یابد ، ما نباید اجازه دهیم موج چهارم تکرار شود ، نوع هند وجود دارد ، و حتی در کشورهایی که میزان ایمن سازی بالایی دارند ، تعداد این واکسیناسیون ها به سرعت در کشور ما گسترش می یابد.

ناجی گفت: ما باید این افزایش پذیرش در بیمارستان را جدی بگیریم ، محدودیت ها را اعمال كنیم و دوباره به مردم یادآوری كنیم كه نكات بهداشتی را دنبال كنند. متأسفانه ، می بینیم كه بسیاری ماسك نمی پوشند ، مسافرت نمی كنند یا جمع نمی كنند. آنها در مهمانی ها و عروسی ها شرکت می کنند و برگزار می کنند.

دلتا کرونا 8 تا 12 نفر را تحت تأثیر قرار می دهد

علیرضا سالی ، فرمانده عملیات کرونا ، در مورد موج پنجم بیماری ویروس دلتا ، اظهار داشت: ویروس دلتا کرونا با ظرفیت انتقال بالا در هند تکامل یافته و گسترش یافته است و هر فرد مبتلا به دلتا کرونا می تواند 4 تا 6 نفر را بکشد مردم. وی گفت: خوشبختانه جهش یافته می تواند علیه بیماری واکسینه شود.

سالی گفت: “ویروس دلتا نوعی ویروس ویروس دلتا کرونا است. بیشتر موارد در هند است. موارد در خارج از کشور بسیار نادر است و مرگ و عفونت نادر است.” بیش از اقلام دلتا دارد.

آخرین اخبار مربوط به واکسن

اما در این میان خبرهای خوبی در مورد تنها راه مبارزه با بیماری یعنی واکسن منتشر شد.

مدیر Pasoquac گفت: “تا پایان تابستان ، 3 میلیون دوز واکسن به وزارت بهداشت تحویل داده می شود ، اما ما انتظار داریم که با افزایش ظرفیت تولید 2 تا 3 برابر افزایش یابد.” پروژه آزمایش بالینی واکسن کرونا.

احسان مصطفوی ، عضو هیئت علمی و مدیر پروژه ، انستیتو پاستور ، مدیر پروژه ، مرحله 3 ، آزمایش بالینی آزمایش مشترک واکسن کرونا از ایران و کوبا ، در برنامه “تهران ما سلامت رادیو تهران” در مرحله سوم شرایط بالینی. آزمایش و مجوز تزریق اضطراری این واکسن گفت: این واکسن به طور مشترک در ایران و کوبا ادامه یافت.

علاوه بر این ، پس از بحث و تبادل نظر بین رئیس سازمان نظام های پزشکی ایران و وزیر بهداشت وزارت بهداشت ، تصمیم بر این شد که دوز دوم واکسن سینوپام به اعضای سازمان سیستم های پزشکی تزریق شود. صادرات واکسن جدید

235237