موبایل‌قاپی از ۱۰۰ نفر در بازار تهران برای خوشگذرانی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای با بیش از 100 نسخه گوشی تلفن همراه در بازار تهران خبر داد.

به گزارش آوای البرز، سرهنگ علی ولی پور گودرزی با اعلام این خبر گفت: 29 تیرماه سال جاری در بازار تهران راکب موتورسیکلت هوندا گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان را سرقت و به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام کرد. بلافاصله به مرکز واکنش سریع منتقل و به پلیس پایتخت نیز اطلاع داده شد که در پی آن تیمی از واحد واکنش سریع پلیس آگاهی وارد عمل شدند.

وی گفت: تیم های واکنش سریع پلیس برای رسیدگی فوری به شکایات و حوادث تشکیل شده و در مدت کوتاهی از عملیات خود به نتایج قابل توجهی در کاهش آمار سرقت و افزایش قدرت کشف دست یافته اند. چند دقیقه بعد دزد را دید که فرار می کند. در همین رابطه تعقیب و گریز بین سارقان و پلیس آغاز شد و پس از دقایقی متهم توسط ماموران دستگیر و موتورسیکلت توقیف شد.

ولی پور گودرسی افزود: ماموران در بازرسی بدنی از متهم دستگیر شده 6 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه، 20 میلیون ریال وجه نقد و یک قبضه سلاح سرد از وی کشف و ضبط کردند. وی با انتقال به مقر پلیس و بازجویی به بیش از 100 فقره سرقت تلفن همراه و سرقت با همدستی فرد دیگری در محدوده بازار اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: مظنون اعتراف کرد که به همراه سایر همدستان خود در سطح بازار تهران تردد می کردند و پس از شناسایی افراد دارای گوشی تلفن همراه گران قیمت، گوشی تلفن همراه آنان را ربوده و متواری شدند. سارق دستگیر شده گفت: گوشی های مسروقه را با قیمت بسیار ناچیز به صرافی فروخته و پول را صرف سرگرمی کرده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده تفهیم اتهام و به دادسرا منتقل شد، دستگیری دیگر همدست این سارق و صاحب اموال مسروقه توسط پلیس ادامه دارد.

انتهای پیام/