مهم‌ترین جایزه ادبی استرالیا برای نویسنده ۷۴ ساله

گاردین گزارش می دهد ، برای دومین سال متوالی ، آماندا لوری نویسنده 74 ساله تاسمانیایی برنده جایزه ادبی 60 هزار دلاری مایل فرانکلین برای شیوع ویروس کرونا شده است.

داوران این جایزه ادبی ، رمان “Labint” را “رمانی غم انگیز و پر از اندوه” توصیف کردند. این رمان داستان زنی را روایت می کند که برای نزدیک شدن به پسرش که از سهل انگاری می میرد و اکنون در زندان است ، به روستایی دور افتاده می رود. او به تدریج با همسایگان خود آشنا می شود ، اما آنها را دوست ندارد تا اینکه در یک ساختمان به سبک سنگی برخورد کرد و سعی کرد معنی از دست دادن و انزوا را در زندگی خود درک کند.

در مصاحبه ای پس از دریافت جایزه ، “آماندری لوری” گفت که در نوشته های اولیه خود بیشتر بر روی مسائل سیاسی تمرکز کرده است اما اکنون آنها در سفر درونی افراد در زندگی آنها تأثیر می گذارند.

“فراموشی” آرویند ادیجا ، “ماهی باران” رابی آرنوت ، “روی زمین” ساخته دانیل دیویس وود ، “سایه های ما” گیل جونز ، “جلال ابدی” سوفی ، “لاگونا” ، “پادشاهی حیوانات” “لورا جین مک کی” ، ” شانس “،” اندرو پیپوس “،” کوه طلایی گلدستون “” میراندی ریوو “،” فصل پنجم “” فیلیپ سالوم “،” تمساح ناردی سیمپسون ، مدلین واتس “از جمله جوایز ادبی مایل فرانکلین در سال 2021 در مرز بودند.

جایزه مایلز فرانکلین هر ساله به داستان نویسی اهدا می شود که در ترویج و تأیید زندگی و فرهنگ استرالیایی تبحر داشته است.