مهمترین اقدامات به هنگام بروز آلودگی هوا در خوزستان تشریح شد

به گزارش خبرگزاری آوای البرز؛ پژمان بختیاریان بعدازظهر سه شنبه در گفت و گو با اصحاب رسانه بر لزوم استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل تاکید کرد و افزود: توصیه های بهداشتی برای حفظ سلامت در شرایط آلودگی هوا به دو دسته تقسیم می شود. اول توصیه هایی برای خارج از خانه و بخش دوم نکاتی است که باید رعایت کنید تا در خانه سالم بمانید.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: افراد به ویژه مبتلایان به بیماری های قلبی، آسم و آلرژی و کسانی که از لنز استفاده می کنند در شرایط آلودگی هوا از بیرون رفتن بی مورد خودداری کنند.

وی یادآور شد: از پیاده روی در پارک خودداری کنید، از هرگونه فعالیت ورزشی در فضای باز در مواقع آلودگی هوا خودداری کنید، به جای خودروهای شخصی و خودروهای تک سواری از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

وی بیان کرد: مردم برای جلوگیری از ورود هوای آلوده به داخل ساختمان از بستن و باز و بسته کردن بی مورد در، پنجره و منافذ خودداری کنند. همچنین از فعالیت هایی مانند جابجایی، سرخ کردن، جارو کردن، روشن کردن شمع، بخور و شومینه و یا استفاده از پاک کننده ها و ضدعفونی کننده های شیمیایی که آلودگی هوای داخل خانه را افزایش می دهد، خودداری کنید. باید اجتناب شود.

بختیاری نیا بر پرهیز از استعمال دخانیات و قلیان کشیدن در فضاهای بسته تاکید کرد و تصریح کرد: از شهروندان تقاضا می شود در هنگام آلودگی هوا برای دفع سموم بدن از شیر، ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه استفاده کنند.

وی گفت: مبتلایان به آسم و بیماران قلبی در صورت بروز مشکل در تنفس یا هرگونه ناراحتی در هنگام آلودگی هوا سریعاً به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت یا بیمارستان مراجعه کنند.

48