منع سراسری، تردد در جاده‌های کشور را ۴۰ درصد کاهش داد

بیش از 10 روز از اجرای ممنوعیت تردد بین استانی در جاده های سراسر کشور می گذرد و اجرای این طرح حداقل تا 24 ساعت تا فردا (5 شهریور) ادامه خواهد داشت. حمل و نقل جاده ای.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت وگو با آوای البرز وی با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت تردد بین استانی در جاده های سراسر کشور ، گفت: آمارهای ما نشان می دهد که کاهش قابل توجهی در ترافیک جاده ای در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است ، بنابراین به طور کلی برخی از جاده ها تا زمان در پایان دیروز ، ما بیش از 80 درصد کاهش ترافیک داشتیم.

وی افزود: به عنوان مثال ، تردد در جاده چالاس 82 درصد ، تردد در جاده مشهد 45 درصد ، تردد در آزادراه تهران-کام 70 درصد ، تردد در آزادراه کاسوین-راش 80 درصد و آمار مربوط به سایر جاده ها به میزان قابل توجهی کاهش یافت. ”

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا ادامه داد: آمار ترافیک شامل تردد کلیه خودروها اعم از شناورهای حمل و نقل عمومی ، کشتی های باری و آمبولانس است. اگر می خواهید آمار خودروهای شخصی را محاسبه کنید ، مطمئناً میزان کاهش از درصد اعلام شده بیشتر خواهد بود ، اما آنچه اکنون اعلام شده ، آمار مربوط به همه خودروها است.

شیرانی با بیان اینکه میزان سفرهای جاده ای نیز از پایان تعطیلات اندکی افزایش یافته است ، اظهار داشت: این مشکل به خودروهای شخصی مربوط نمی شود ، بلکه به تعداد خودروهای عمومی و تردد بار در پایان تعطیلات مربوط می شود. .. در جاده ها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه افسران پلیس تا نیمه شب جمعه (26 سپتامبر) سفر را مسدود کرده و خودروها را به منبع باز می گردانند ، افزود: اگر ستاد ملی کرونا تصمیم جدیدی بگیرد ، ما آن را می گیریم. ما می دویم ، در غیر این صورت از 6 سپتامبر ، محدودیت های تردد بر اساس طرح رنگ Corona در شهرها مانند قبل خواهد بود ، یعنی خودرو با ورود به پلاک های بومی و خودروی غیر بومی وارد شهرهای قرمز می شود. بشقاب در شهرهای نارنجی نارنجی ممنوع می شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره متوسط ​​کاهش تردد در جاده های کشور گفت: تا پایان روز گذشته ، کل تردد در تمام جاده های کشور 40 درصد کاهش یافته است ، اگر فقط در نظر بگیریم خودروهای شخصی. “این کاهش بیشتر از این درصد خواهد بود. همچنین ، در تعطیلات ، ترافیک نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که از روز یکشنبه (15 مرداد) طرحی مبنی بر ممنوعیت تردد در جاده های سراسر کشور اجرا شده است و پلیس به خودروها اجازه نمی دهد در جاده ادامه دهند.

انتهای پیام