معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:خراسان جنوبی سومین استان کشور از نظر تعداد زائران عتبات عالیات است

بر اساس گزارش ها آوای البرز از خراسان جنوبی؛ طالبی این سخنان را در جلسه ای در استان اربعین با حضور نواب حجت الاسلام بیان کرد. نماینده ولی فقیه وی در امور حج و زیارت کشور شرایط قرآن جنوبی را تبیین و خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی استان از نظر زیرساختی، معیشتی و اقتصادی فقیر است، اما مردمی انقلابی، متدین و متدین هستند که حضور مؤثری دارند و همچنان در همه عرصه های ملی و مذهبی وجود دارند.
وی با تاکید بر اینکه منطقه خراسان جنوبی همیشه رتبه یک یا دو را به ویژه در انتخابات و از نظر حضور مردم از مناطق مختلف داشته است، گفت: مجلس و کارشناسان رهبری همیشه ارزشمند و ولایی است.
به نظر او؛ به مشارکت مردم استان و یاری عتبات عالیات در دوره شهری شهرت دارد.
معاون استاندار، فعالیت کمیته های زیر را مطلوب توصیف کرد و فعالیت ستاد اربعین را مطلوب توصیف کرد و گفت: با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن شرایط کرونری در حال حاضر در حال اعزام زائران هستیم. در جریان اربعین نمی تواند تصمیم درستی بگیرد اما جلسات کمیته به طور مرتب برگزار می شود تا در ایام اربعین مشکلی نداشته باشیم.
کانتری مهمترین آنهاست مشکلات استان اربعین سوژه زائران کشور است پاکستان وی بیان و تصریح کرد: فرسودگی خودروی این زائران، تعداد سرنشینان هر خودرو، مسافت طولانی و … مشکلات و تبعات زیادی دارد.
وی افزود: با توجه به اینکه این استان آخرین استان در مسیر زائران است، معمولاً وظیفه ما تعمیر خودروهایی است که مسافت طولانی را طی کرده اند و پذیرایی از زائران غیرمجاز در ستاد خراسان جنوبی است.
به نظر او؛ شیوع بیماری عروق کرونا قلب و نیاز به غربالگری PCR از زائران پاکستانی نیز مواردی است که باید در نظر گرفته شود.
معاون استاندار با طرح بحث فیش های حج اظهار داشت: حدود 800 هزار تا 10 هزار نفر در دوره 85 تا 86 بوده اند. حج ثبت نام کردند و الان همان فیش ها 70 میلیون تومان است.
طالبی تعداد قابل توجهی از متقاضیان فیش حج را پیشنهاد کرد. خرید و فروش فیش ها باید از وضعیت استانی حذف شوند و به عنوان یک کشور با آنها برخورد شود، زیرا از این طریق می توان به افراد بیشتری رسید مورد نیاز خود را داد.
وی مسافت استان تا مرز جنوبی را یکی از مهم ترین مشکلات زائران شهری عنوان و بیان کرد: مرز پروژه برای تردد زائران در خراسان جنوبی خوزستان است و هم استانی های ما باید مسافت طولانی را با مشکلات فراوان طی کنند. بنابراین اگر این مقصد، محدوده مهران را تغییر دهد، برای زائران ما بیشتر قابل دسترسی خواهد بود.
معاون استاندار با اشاره به وجود هزار و 400 عامل فعال در استان، از مشکل کمبود روحانی در کاروان گفت: باید نیاز استان را از سایر مناطق تامین کنیم. کلاس های آموزشی به دلیل تاخیر در ورود کشیش ها به استان با مشکلات زیادی مواجه هستیم.
طالبی تاکید می کند: امید ما ماندگاری است. دوره های آموزشی و توانایی ویژه روحانیت حوزه علمیه باید از استان برای حل این مشکل استفاده کرد.
وی در پایان از تمامی کمیته ها خواست تا جلسات مستمری را در حوزه حج و زیارت برگزار کنند. وی با برنامه ریزی های لازم برای تسهیل و تسریع در ثبت نام زیارت تمهیدات لازم را انجام داد.
به نظر او؛ بیان دقیق نحوه برگزاری راهپیمایی اربعین بستگی به شرایط پیش رو و تاج گذاری جهان دارد، بنابراین اظهار نظر دقیق در این مورد منطقی نیست.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید:


ارز در

نویسنده:

مرضیه شهریاری

با دوستانتان به اشتراک بگذارید: