معاون حقوقی وزارت ارشاد: کسانی که از داخل کشور با «عنکبوت مقدس» همکاری کرده‌اند، دستگیر می‌شوند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، روابط عمومی و ارشاد اسلامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور حقوقی، مجلس و استان ها؛ مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی با حضور سید محمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

هاشمی در ابتدای سخنان خود گفت: تمام تاریخ هنر ایرانی اسلامی ما از سینما گرفته تا تئاتر، عکاسی، نقاشی و… مملو از اشارات رضوی است که نشان از مهربانی، فداکاری و فداکاری مردم دارد. این ارادت در همه چیز از «فیلم بهروس شعیبی» تا مأموریت اولیه او به تابلوی «زنجیره طلا» حسن روح‌لام و آثار هنری بی‌شماری مشهود است.

معاون وزیر ارشاد با تاکید بر اینکه توجه و احترام هنرمندان به امام رضا(ع) نشأت گرفته از اعتقاد همه مردم ایران است، خاطرنشان کرد: نمایشگاه های مختلف هنری رضوی بیانی از ارادت عمیق مردم و هنرمندان کشورمان است به امام رئوف آنها (ع) دارند».

سید محمد هاشمی ادامه داد: همه باید بدانند هر اثر هنری که به امام رضا (ع) توهین کند از جامعه هنری ایرانی-اسلامی ما فاصله زیادی دارد. و هیچ گونه مجوزی اعم از پروانه ساخت یا نمایش از این وزارتخانه دریافت نکرده و در خارج از کشور تولید شده است.»

معاون حقوقی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تصمیمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد سینما گفت: قانون را رعایت کنیم.

هاشمی ادامه داد: یادآوری این نکته ضروری است که وظیفه ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت، مساعدت و حمایت قانونی از هنرمندان است.

معاون وزیر ارشاد در پایان از متولیان و دست اندرکاران جشنواره عکس رضوی تقدیر و تشکر کرد.

259259