معاون استاندار تهران: دورکاری کارمندان در شهرهای قرمز و نارنجی اجباری است

عصر روز سه شنبه غلامرضا عباس پاشا گفت: طبق دستور ستاد ملی کرونا ، روز گذشته دستور انجام دورکاری کارمندان دولت در شهرهای قرمز و نارنجی اعلام شد و فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی مسئول اجرای این دستور هستند. .

وی افزود: بازرسان بازرسی مطمئناً از حضور کارمندان بازدید کرده و با افراد متخلف برخورد خواهند کرد و مطمئناً مدیران دستگاه های اجرایی را که برای این تخلفات اداری عمل نکنند ، به دادگاه می کشند

عباس گفت: طبق آخرین تصویب ستاد ملی تاج در شهرهای سرخ ، از جمله تهران ، حدود نیمی از کارکنان باید در مشاغل مورد نیاز و مهم مشغول به کار شوند ، یعنی می توانند حداکثر 50 درصد از کارکنان را شخصاً و سایر بخشها. وظایف باید از راه دور انجام شود.

معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: موج چهارم ویروس کرونا را در تهران و شهرستانها شاهد هستیم که در این صورت باید از حمل و نقل شهروندان در سطح شهر کاسته شود.

وی گفت که در حال حاضر تهران در وضعیت قرمز قرار دارد و ستاد ملی کرونا در روزهای آینده مقدمات آماده سازی خود را برای تهران فراهم می کند.

تماس های مردمی با ایرنا حاکی از کمبود نیرو در برخی از دفاتر دورکاری است.

وزارت بهداشت 17 هزار و 430 فرد مبتلا به بیماری کرونا قلب را در کشور شناسایی کرده و تعداد افراد آلوده به ویروس در ایران به 63 هزار و 506 نفر رسیده است.

47231