«معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی» وزارت ورزش منحل شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، پس از چند ماه فعالیت کیومرث هاشمی به عنوان وزیر ورزش، او روز شنبه با صدور چند حکم تغییراتی را در معاونت های این وزارتخانه ایجاد کرد که مهمترین آن به حذف معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی برمی گردد.

سینا کلهر که چند سالی این مسوولیت را برعهده داشت با حکم کیومرث هاشمی به عنوان معاون امور جوانان وزارت ورزش منصوب شد تا همچنان در بدنه وزارت ورزش بماند اما معاونت او بدون هیچ توضیح و دلیل خاصی از چارت وزارت ورزش حذف شد و کلهر هم در این مورد سکوت کرد.

یکی از مهمترین تغییراتی که کیومرث هاشمی در وزارت ورزش ایجاد کرد، جایگزین کردن سیدشروین اسبقیان به جای سیدمحمد پولادگر در معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای این وزارتخانه بود که البته انتقاداتی را به دنبال خواهد داشت.

اما یکی از مهمترین بندهایی که در حکم ابلاغی وزیر ورزش برای اسبقیان دیده می شد به انحلال معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش برمی گشت که به طور غیرمستقیم این انحلال را تایید و بخشی از این معاونت را به معاونت قهرمانی تفویض کرد.

در بند ۱۳ حکمی که برای اسبقیان صادر شده آمده است: « ۱۳- با عنایت به انتقال مسوولیت بخش فرهنگی به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تا تصویب ساختار جدید، برنامه ریزی و ساماندهی امور فرهنگی در کلیه حوزه‌های ورزشی و اهتمام جدی به تقویت و ارتقا بسترهای فرهنگی و اخلاقی در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و نظارت بر برنامه‌های فرهنگی فدراسیون‌ها، ادارات کل استانی و ستاد وزارت به عهده این معاونت خواهد بود.»

خبرنگار آنلاین کسب اطلاع کرد با انتقال بخش فرهنگی به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش، بخش همگانی معاونت منحل شده هم به معاونت بانوان منتقل خواهد شد تا دیگر اثری از «معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی» در چارت وزارت ورزش باقی نماند.

این انحلال در شرایطی در سکوت وزارت ورزش صورت گرفت که به نظر می رسد برای این تصمیم مهم و تاثیرگذار گرفتن نظرات برخی نهادهای مرتبط با وزرش نیاز است و حتی باید این موضوع به طور کامل کارشناسی می شد که چنین اتفاقی رخ نداده است.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.