مصرف تفننی نگرانی اصلی در مبارزه با مواد مخدر است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خانم بابا حسنی در گفتگو با خبرنگار آنلاین به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: دغدغه اصلی ما در مبارزه با سوء مصرف مواد، خانواده های تفریحی و منفی باف هستند.

مسئول بهداشت و سلامت روان ژنو افزود: شاید یکی از حساس ترین گروه ها، مصرف کنندگان تفریحی باشند که حدود 10 برابر بیشتر با مواد مخدر درگیر و با مواد مخدر برخورد می کنند، این افراد بیش از هر گروه دیگری نیاز به کمک و حمایت فوری دارند.

وی گفت: آمار دقیقی از افرادی که از آن برای سرگرمی استفاده می کنند وجود ندارد.

وی افزود: این گونه افراد اغلب به دنبال مهمانی هایی با مواد مخدر و مشروبات الکلی هستند و به مهمانی ها و مکان هایی که خبری از مواد مخدر و مشروبات الکلی نیست علاقه ای ندارند.

باباحسنی تصریح کرد: این افراد اگرچه خود را مشتری موقت می دانند، اما در ذهن خود آن را نزدیک یا نزدیک نگه می دارند، اما مصرف را رها نمی کنند و به یک سرگرمی می مانند. در عوض، آنها به سمت یک مشتری و وابستگی معمولی حرکت می کنند.

وی با بیان اینکه رفتار اطرافیان در این زمان بسیار مهم است، اضافه کرد: فاجعه زمانی رخ می دهد که اطرافیان این افراد را درک نکنند، به جای اینکه آنها را با گفتگوی ملایم و صمیمی، تنش و دعوا، توهین، اتهام، پرسش، مقایسه، بپذیرند. آنها ممکن است به دلیل بدرفتاری با دیگران یا بدرفتاری اخراج شوند.

وی افزود: رفتار ناپخته، ناخودآگاه و عاطفی می تواند اضطراب و عملکرد فرد را در محیط و محیط کار افزایش دهد و در نتیجه مصرف، اعتیاد و وابستگی و شکاف بین فرد و خانواده را افزایش دهد. ” آهسته تر

باباحسنی گفت‌وگوی راهبردی والدین و فرزندان را یکی از قوی‌ترین عناصر خودکنترلی در برابر مصرف مواد مخدر دانست و گفت: عملاً بی‌فایده است.

رئیس بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان گناوه توصیه می کند: بهتر است در مورد دارو با آرامش، بدون جر و بحث، بدون تعرض و سرزنش افراد خانواده، به طور کامل، بی طرفانه و بی طرفانه صحبت کنید.

وی گفت: یکی از مهمترین مسائل این است که ما در خانواده از اعتیاد صحبت نکنیم که صحبت در مورد آن برای هیچ خانواده ای ممنوع و غیرقابل تحمل است.

باباحسنی تصریح کرد: وقتی یک پدیده واقعی در خانواده، جامعه یا در سطح کشور حرام می شود و در مقابل آن سکوت می کنیم، اولین اتفاقی که می افتد این است که از حوزه رسمی خارج می شود.

وی افزود: از سوی دیگر موضوعاتی که افراد را به خود جذب می کند، یعنی افراد از آنچه انجام می دهند، صحبت می کنند یا استفاده می کنند، علیرغم موقعیت مضری که دارند، لذت می برند و زمانی که از حوزه رسمی خانواده یا اجتماع خارج می شوند، آنچه را که در پس آن پنهان می شود، می یابند. پرده یا پست از دید ناپدید می شود.

باباحسنی گفت: وقتی انسان با چیزی جذاب و لذت بخش تنها می ماند، بی اختیار عمل می کند و فرصت رشد قارچ گونه پیدا می کند، از طرفی فاجعه از زمانی شروع می شود که بتوان آن را کنترل کرد. دور از دسترس می شود، خانواده هایی با همبستگی جمعی بالا و روابط سلسله مراتبی درونی قابل قبولی که می توانند به خوبی مشکل را حل کنند به منفی های اصلی مشکل تبدیل می شوند و در پایان کار زبان باز می کنند. به جامعه اضافه شد.

26 ژوئن، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر مجمع عمومی سازمان ملل، آغاز هفته ای است که در آن کشورها تعهد سیاسی خود را برای مبارزه با سوزاندن داخلی نشان می دهند. اقدامات برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر.