مصرف این گیاه سلامت مغز دوم را تضمین می‌کند

خوردن این گیاه سلامت مغز دوم را تضمین می کند

شاید شما از کاربردهای بالقوه گیاهان روزمره آگاه نباشید، اما تصادفی نیست که تمدن های سراسر جهان قرن هاست که از گیاهان در هنرهای آشپزی و دارویی خود استفاده می کنند.

به گزارش آوای البرز؛ کدو تنبل یک راه بدون کالری برای تقویت سلامت روده ارائه می دهد و مهمتر از همه، سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین های A، C و K است. این گیاه در کاهش قند خون بسیار موثر بوده و برای سلامت مغز مفید است. با این حال، برای تأیید این موضوع به آزمایش‌های بیشتری نیاز است.

با وجود این فواید شگفت انگیز، ما هنوز نمی دانیم که چرا کدو تنبل برای سلامت روده مفید است.

از آنجایی که سیستم گوارش مغز دوم ما محسوب می شود، جای تعجب نیست که سلامت روده ما تأثیر زیادی بر سلامتی ما دارد. مواردی مانند عفونت و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن به دلیل تأثیر غذا بر روده ما اتفاق می افتد.

وقتی بدن ما عوامل بیماری زا را تشخیص می دهد، با آنها مبارزه می کند. عدم تعادل باکتریایی در میکروبیوم روده می تواند علائمی مانند یبوست، چرخه های قاعدگی نامنظم و شدیدترین خستگی و فرسودگی را ایجاد کند. البته نمی گوییم که همه این علائم را می توان با این گیاه کوچک درمان کرد، اما یک متخصص گوارش تایید کرده است که می توان از گشنیز برای سم زدایی استفاده کرد. این فرد تنها دکتری نیست که چنین نظری دارد.

قبل از صحبت در مورد استفاده از گشنیز برای پاکسازی، به یاد داشته باشید که برای تمام پاکسازی بدن ابتدا باید با پزشک مشورت کنید. به خصوص اگر دارو مصرف می کنید.

روغن ها و اسانس ها بسیار قوی تر از چاشنی گشنیز هستند. بنابراین، ممکن است اثرات متفاوتی بر افراد داشته باشد; خرده فروشان مکمل های طبیعی روغن گشنیز را برای سم زدایی فلزات سنگین توصیه می کنند. فیتوکمیکال های موجود در گشنیز به فلزات سنگین و رادیکال های آزاد در بدن متصل شده و آنها را از کبد و جریان خون خارج می کند. این پاکسازی ها به عنوان درمان های جایگزین در نظر گرفته می شوند. بنابراین ممکن است پزشک شما آن را تایید نکند.

گشنیز را می توان در دیپ سبزیجات، تاکو ماهی و سس های ساده سالاد استفاده کرد. برگ ها و ساقه های گشنیز تازه به بسیاری از غذاها ادویه می دهند.

گشنیز یک گیاه خوشمزه است. با این حال، برای سلامت داخلی بدن مفید است.

خواص قدرتمند این گیاه کوچک می تواند به مبارزه با بیماری کمک کند. حفظ سلامت روده به سادگی تزیین وعده های غذایی بیشتر با این سبزی است. پس آن را امتحان کنید و ببینید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد.