مصدومیت یک تن در پی سقوط در چاه نیمه کاره

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مصدومیت یک نفر بر اثر سقوط در چاه نیمه کاره خبر داد.

سیدجلال ملکی در گفت وگو با آوای البرز، اظهار کرد: یک مورد سقوط در چاه ساعت 19:30 روز گذشته در میدان دریاچه، خیابان جوسنی گربی، خیابان مسافر. بلافاصله پس از هشدار سازمان خدمات و آتش نشانی به شهرداری تهران، دو ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: محل حادثه بیرون یک برج مسکونی بود که در آن چاه نیمه کاره به عمق 2 متر حفر شد. مشکل این است که چاه ناتمام به طور ناخواسته با چوب معمولی پوشیده شده است، همانطور که در بسیاری از موارد می بینیم. اما در نزدیکی چاه باید علائم یا چراغ های چشمک زن وجود داشته باشد تا رهگذران از وجود این موانع مطلع شوند.

ملکی گفت: زن جوانی حدودا 3 ساله با وسایل و کیفش در حال عبور از تخته بود که تخته شکست و به داخل چاه افتاد.

وی ادامه داد: آتش نشانان به سرعت به محل حادثه اعزام و تدابیر امنیتی لازم اتخاذ شد. نیروهای آتش نشانی پس از اطمینان از ایمنی وارد چاه شدند. عملیات بسیار حساس بود اما با تجربه، آتش نشانان زن را که خوشبختانه زنده بود از چاه بیرون کشیدند.

در مرحله نیمه نهایی یک نفر بر اثر سقوط در چاه مجروح شد

ملکی گفت: این زن به اورژانس تحویل داده شد و عملیات در ساعت 2:35 به پایان رسید.

وی با بیان اینکه قبلا هم شاهد این حوادث بوده ایم، تصریح کرد: اگر قرار باشد چاهی حفر شود چند روز طول می کشد و باید از تابلوها یا نوارهای خطرناک یا دیوارهای بتنی متصل به چاه استفاده کرد. حوادث زیادی رخ داده است که افراد یا حیوانات در چاه افتاده اند. برای پوشاندن این چاه ها نیز باید از کلاهک های محکم استفاده کرد. لطفا این مسائل را در نظر بگیرید. خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت اما مواردی از جان باختن افراد وجود داشته است.

انتهای پیام/