مشکل ترخیص شیرخشک دارویی حل شد/صاحب‌کالا اقدام کند

به گفته معاون گمرک ایران، طی چند روز آینده مراحل تایید ثبت سفارش 19 شیرخشک نوزاد انجام می شود و به محض درج اظهارنامه صاحب کالا، ترخیص و تحویل کالا می شود. کالاهایی با مدارک پایین

معاون فنی و امور گمرکی ایران در گفت وگو با آوای البرز، درباره اطلاعیه اخیر سازمان غذا و دارو درباره ترخیص شیر خشک و زمان بندی آن به آوای البرز توضیح داد.

وی گفت: ترخیص کالاهایی مانند شیرخشک از گمرک با حداقل مستندات و تاییدیه وزارت بهداشت انجام می شود. اما واردکننده شیرخشک مذکور در زمان تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو به تعهدات صادراتی قبلی خود عمل نکرده و سازمان غذا و دارو نیز مهلت مذکور را تا امروز تمدید نکرده است، اما گمرک تصمیم به ادامه آن دارد. با ترخیص در صورت ارائه حداقل مدارک به همراه مسئولیت خود.
ازکاری با بیان اینکه صاحب محموله 19 قلمی شیرخشک سه محموله در بهمن ماه، 6 محموله در اسفند سال گذشته و 10 محموله دیگر در فروردین ماه امسال وارد کرده است، گفت: مشکل این است که این شیرخشک ها ثبت نشده است. به سازمان غذا و دارو صادرات نکنید، آنها نمی توانند گمرک و ترخیص را اعلام کنند. اما با توجه به اقدامات انجام شده از پایان هفته گذشته، ثبت سفارش برای بخشی از این محموله، ثبت سفارش برای مابقی مرسولات امروز (یکشنبه) و مراحل بازرسی کیفی و اعلام کالا در حال انجام است .

وی گفت: وزارت بهداشت تصمیم گرفته است برای انجام تعهد نامه ای صادر کند. وی یادآور شد: بنابراین با اقدامات انجام شده، در صورت اقدام به موقع صاحب کالا و سازمان غذا و دارو، تمامی صادرات شیرخشک نوزاد در این هفته قابل ترخیص است.

گفتنی است دپوی محموله یک میلیون راس شیرخشک دارویی نوزادان و لزوم توزیع آن در چند روز اخیر مطرح شده است.
انتهای پیام/