مشعل المپیک سی و دوم خاموش شد/ نفس راحت ژاپنی‌ها از دست مهمانان! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، سی و دومین دوره از 1 تا 17 آگوست به میزبانی توکیو ژاپن و با حضور 11000 ورزشکار برگزار شد. پاریس کار خود را متوقف کرد.

کاروان ورزشی ایران با 65 ورزشکار در 68 سهمیه راهی این بازی ها شد (بهمن عسگری – کاراته ، مهدی پیرجهان – دو و میدانی ، پریسا جهانفکاریان – وزنه برداران سه ورزشکاری هستند که با وجود داشتن سهمیه نتوانستند به توکیو بروند). او بیست و هفتم شد و دو طلا ، دو نقره و دو برنز کسب کرد.

سی و دومین مشعل المپیک به صدا درآمد / ژاپنی ها از مهمان خفه شدند!

می توانید درباره مراسم اختتامیه این دوران بازیها بخوانید:

در مراسم اختتامیه سی و دومین دوره بازی های المپیک توکیو ، از مدال آوران دو ماراتن تجلیل و مراسم اهدای مدال برگزار شد و هیات کنیا به ترتیب در مقام اول و دوم و هیات آمریکایی در مقام سوم قرار گرفتند. در ادامه مراسم اهدای مدال مردان انجام شد. در ماراتن مردان ، نمایندگان کنیا ، هلند و بلژیک به ترتیب اول و سوم شدند. سپس نمایندگان ورزشکاران ایتالیا ، ژاپن و کنیا از میزبان مسابقات تشکر کردند و هدایایی به این بنای یادبود اهدا کردند.

در بخشی از مراسم اختتامیه ، پرچم المپیک توسط فرماندار توکیو به توماس باخ ، رئیس کمیته بین المللی المپیک واگذار می شود و توسط نماینده فرانسه ، میزبان المپیک 2024 به شهردار پاریس اهدا می شود.

سی و دومین مشعل المپیک دمید / ژاپنی ها از مهمان خفه شدند!

توماس باخ ، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: “مردم از این رقابت لذت بردند ، این به ما امید می دهد که بتوانیم با آینده روبرو شویم و این نشان می دهد که المپیک می تواند روابط بین کشورها را تقویت کند.”

وی ادامه داد: بهترین ورزشکاران اینجا رویای المپیک را محقق کرده اند. شما ژاپنی ها به موفقیت بزرگی دست یافته اید. از میزبانی مسابقات متشکریم. همه ورزشکاران شما را در قلب خود فراموش نمی کنند. ما ، سازمان دهندگان مسابقات و مردم ژاپن ، توانستیم این کار را با هم انجام دهیم. از نخست وزیر ژاپن برای میزبانی مسابقات تشکر می کنیم.

سی و دومین مشعل المپیک دمید / ژاپنی ها از مهمان خفه شدند!

در پایان مراسم ، مشعل سی و دومین بازی خاموش شد ، به طوری که مهمانانی که وحشت کرونا را برای مردم توکیو به ارمغان آورده بودند ، شهر را ترک کردند و برای شهروندان ژاپنی تسکین بخشیدند.

شهر پاریس ، فرانسه میزبان سی و چهارمین بازی های المپیک در سال 2024 است.