مسئولان صدای تولیدکننده و صادرکننده را بشنوند/ ارز را تک نرخی و موانع را بردارید

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از کاسوین؛ صادرات kasvin در استان اعضای اتحادیه hejjatealeslam عصر پنجشنبه ، محمد حسن ابوتعربی ، امام جمعه موقت تهران ، حدیات الله جمالی پور ، فرماندار ، leatphealla siyakkeali ، ruheala abbahmur ، رجب مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان ، عیسی قبادی معاون فرماندار ، اقتصادی ، مهدی ابدالی رئیس اتحادیه ekspearttels ، تمایل به سازمان و رئیس افضلی ، مدیرعامل شرکت زنگ های صنعتی خانپور ، احمدپور ، فرماندار ، حجت الاسلام حسینی میرامینی آبیک ، امام جمعه

وی با اشاره به چندین موضوع در فرآیند تولید گفت: “ما باید تصدیق کنیم که شرایط مناسب نیست و صادرکنندگان و تولیدکنندگان با چالش هایی روبرو هستند و ما نمی توانیم ادامه دهیم. بدون عشق به وطن و مردم.

جشن 44

سیدیان افزود: ما به عنوان یک ایرانی وقتی می بینیم کشور با مشکلات اقتصادی روبرو است سعی می کنیم با ارز به سیستم خدمت کنیم اما متاسفانه تصمیم جدی برای حل مشکلات تولیدکنندگان وجود ندارد.

وی گفت: امیدواریم مسئولان صدای تولید کننده را بشنوند و از ایده های ارائه شده توسط کارآفرینان برای حل مشکلات استفاده کنند.

“ما باید رأی دهیم و به خود ایمان داشته باشیم. دولت باید به ما اعتقاد داشته باشد كه می تواند از طریق تهدید فرصت ایجاد كند و صادرات را افزایش دهد.”

همچنین به ما یادآوری می کند که تأمین مواد اولیه و قطعی برق یک چالش است: قطعی برق در صنعت می تواند صدمات زیادی به تولید وارد کند و ما باید با برنامه ریزی مدون در این مسیر حرکت کنیم.

وی گفت: در صنعت فولاد سالانه 30 میلیون تن تولید می كنیم كه می تواند تا 20 میلیون تن صادر كند ، اما هنگام صادرات مواد اولیه با چالش هایی روبرو هستیم.

صیدیان افزود: در سایر کشورها تعرفه ای برای واردات مواد اولیه وجود ندارد اما تعرفه بسته فولاد وجود دارد که به تولیدکننده داخلی آسیب می رساند و ما نمی توانیم عرضه کنیم زیرا مواد اولیه به راحتی صادر می شود.

وی اظهار داشت: مشکل درآمد ارزی حاصل از صادرات یکی دیگر از مشکلات جدی ما در بخش صادرات است.

این صادرکننده یادآور شد: صادرات کالا و واردات ارز منطقی نیست و سپس چنین ارزهایی را به دولت می دهیم ، سرکوبگرانه است زیرا ما ارز را به خارج نمی بریم.

وی اظهار داشت: عدم ثبات در دلار یکی دیگر از مشکلات است که به نظر کارشناسان از رئیس جمهور جدید می خواهیم برای چهار سال قیمت ارز تعیین کند تا هم بازرگان و هم صادر کننده بتوانند با ارز ثابت برنامه ریزی کنند “

جعفر زاده

جعفرزاده ، دیگر صادرکننده نمونه در استان گفت: فشار تحریم سرکوبگرانه خدمات دولت را کاهش داده و خسارت قابل توجهی به ما وارد کرده است.

ما امیدواریم که مشکلات تولید و اقتصاد کشور با اتحاد سه قوه به سرعت حل شود.

جعفرزاده گفت: در کشوری مانند امارات متحده عربی بیش از 40 سال است که دلار وجود دارد ، تورم منفی دو درصد است و ما در ایران خوشحالیم که تورم به 50 درصد نرسیده است.

مدیر عامل شرکت تالاچین گفت: “تولید کننده چاره دیگری ندارد ، در تصمیم گیری نقش ندارد ، موانع زیادی در راه تولید وجود دارد ، امیدواریم تولید کننده دست و پایش را باز کند تا بتوانیم از دولت حمایت کنیم و کمک کنیم کار.

22222222

وقتی صادرات به میلیاردها دلار رسید ، این بخش خصوصی بود ، وی افزود که اگر قدرت بیشتری به ولایات داده شود ، مشکلات می توانند سریعتر حل شوند.

پس از آن ، 23 صادرکننده نمونه از استان مورد تقدیر قرار گرفتند.