مسئله کمبود تخت در بیمارستان‌ها/ واکسیناسیون سرعت می‌گیرد؟

بر اساس اخبار آنلاین ، تعداد مرگ و میرها و بیماری های بیماری کرونا قلب در کشور روز به روز در حال افزایش است. متأسفانه طبق اعلام وزارت بهداشت ، در 24 ساعت گذشته 357 بیمار بیماری کرونا در کشور فوت کرده اند.

از دیروز تا 26 آگوست 1400 ، 34951 مورد جدید Kovid 19 بر اساس معیارهای تشخیصی دقیق در کشور کشف شد که 3708 مورد در بیمارستان بستری شدند.

این باعث می شود که تعداد کل بیماران Kovid 19 در کشور به 3،758،197 بیمار برسد.

ایران در بالای قله پنجم

وزیر بهداشت سعید نمکی امروز هشدار داد: “با این وجود ، در بالای پنجمین پنجم کرونا ، ما شاهد تعدادی از سفرها و عدم رعایت اقدامات بهداشتی هستیم. در مدت 6 روز تعطیلی ، همه رستوران ها باز بودند ، شهر به حالت عادی برگشته بود و با وجود تلاش پلیس ، سفر ادامه داشت. متأسفانه اکنون تمام تخت های بیمارستانی در استان های شمالی پر شده است.

وی افزود: در صورت تداوم قوانین ، انتظار نداریم چراغ قرمز خاموش شود اما اگر مردم این قانون را رعایت و تحت فشار قرار دهند تا از قوانین بهداشتی پیروی كنند ، انتظار داریم 4 تا 4 روز آینده اوضاع آرام باشد.

کمبود تخت برای بیماران بیماری کرونا در تهران

گرچه قله پنجم تاج هنوز به اوج نرسیده است ، تعداد تخت های بیمارستانی برای بیماران تاج کم است.

در همین راستا معاون وزیر بهداشت امروز گفت که ما از نظر تعداد بیماران وضعیت دشواری داریم ، از طرف دیگر ظرفیت تخت هایمان محدود است ، بیشترین مشکلات را در تهران داریم اما در شهرها اوضاع بهتر است .

جان بیب ادامه داد: موج تاج پنجم سنگین تر از موج قبلی است. ما بخش های بیماران روانی را به طور موقت راه اندازی کرده ایم و 4000 تا 5،000 نفر را به صورت بیمار بستری تحت درمان قرار می دهیم.

اوضاع بی سابقه است

خسرو صادق نیست و رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) نیز در مصاحبه ای این موضوع را تأیید کرده است.

ما بیش از 500 تخت بیمارستان برای بیماران کرون اختصاص داده ایم ، مراجعات ما به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، ما روزانه حدود 400 سرپایی داریم ، بیش از 300 نفر به طور موقت در بیمارستان بستری می شوند تا درمان هایی مانند رامسایر را دریافت کنند. “

وی ادامه داد: نرخ این بیمارستان ها در یک و نیم سال گذشته بی سابقه است ، در واقع ما از زمان تأسیس کرونا تاکنون این مراجعات و بیمارستان ها را نداشته ایم.

مرگ در تاج در نوامبر کمتر از 50 نفر بود

با این حال ، مقامات انتظار دارند با کاهش واکسیناسیون تعداد مرگ های تاج در کشور کاهش یابد.

تاکنون 8،474،332 نفر واکسن کرونا ، 2،496،677 دوز دوم دریافت کرده اند و تعداد واکسن های واکسینه شده در کشور به 10،971.09 دوز رسیده است.

سخنگوی ستاد کرونا علیرضا رییس گفت: همچنین 500000 دیابتی که انسولین تزریق می کنند را واکسینه می کنیم و برنامه را هفته آینده آغاز خواهیم کرد. تعداد مبتلایان به دیابت و گیرنده انسولین حدود 15 میلیون نفر است که از این تعداد 15 میلیون و 700000 نفر بالای 50 سال در گروه های پرخطر ما هستند که بیشترین مرگ و میر در این گروه است.

بنابراین ، اگر این واکسیناسیون را در ماه نوامبر انجام دهیم ، قطعاً میزان مرگ و میر بسیار پایین خواهد بود ، به کمتر از 50 نفر می رسد.

در همین رابطه ، وزیر بهداشت امروز گفت: امروز ایمن سازی در کشور فراتر از آنچه به ما وعده داده شده است. “ما به زودی واکسیناسیون خواهیم کرد و از عید سعید فطر گروه های بیشتری از جمله معلمان ، زندانیان ، اساتید دانشگاه ، بیماران دیابتی و بیماران پر خطر را واکسینه خواهیم کرد ، که این یک موفقیت بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران است.

تاییدیه WHO برای واکسن ایرانی-کوبایی را دنبال کنید

همچنین به نظر می رسد واکسن دیگری می تواند به سبد واکسیناسیون تاج این کشور اضافه شود.

وینسنت ورکومو ، رئیس انستیتوی فینلا کوبا گفت: “در هفته های آینده ، نتایج مرحله سوم آزمایش بالینی در ایران می تواند شواهد محکم را بر اساس یافته های مشترک ایران و کوبا پیدا کند.” سازمان بهداشت جهانی مجوزهای لازم را از این سازمان بین المللی دریافت کند.

سرمایه گذاری مشترک بر اساس موم تولید شده و نامگذاری شده در “Subrana 2” و “Pastococcus” کوبا است که در ایران تولید و استفاده می شود. هدف این واکسن جلوگیری از بیماری و جلوگیری از انتقال است. عفونت اکنون خوشحالم که مرحله سوم آزمایش بالینی را با موفقیت در کوبا به پایان رسانده ایم و خوشحالم که متوجه شدم اثر بخشی واکسن ها در کوبا در آزمایش بالینی سوم 91.2٪ است. 2/91 درصد از بروز علائم بیماری جلوگیری می کنند و خوشحالم که نشان داده شده است که این واکسن 75 درصد در جلوگیری از عفونت و انتقال بیماری موثر است.

235237