مرگ ۲۰۲ هموطن در سفرهای نوروزی جاده‌ای

سردار سید تیمور حسینی در پنجمین روز از اجرای طرح پلیس نورس در جاده ها به تحلیل وضعیت ترافیکی کشور گفت: تصادفات: متاسفانه در 154 تصادف در شهرها و جاده ها 202 نفر جان باختند. زندگی آنها تاکنون.” از این تعداد 174 نفر در جاده ها و 28 نفر در شهرها هستند.

وی علت اصلی فوت را رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی و تخلفات خطرناک از جمله سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز اعلام کرد. هنگام رانندگی از ترافیک و محدودیت های مسافرتی خودداری کنید.

حسینی درباره شایع ترین علل تصادفات رانندگی نیز بیان کرد: آمار پلیس در پنج روز گذشته نشان می دهد که بی توجهی از جلو، سرعت غیرمجاز و ناتوانی در کنترل وسایل نقلیه منجر به افزایش عمده تصادفات رانندگی شده است.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در خصوص زمان وقوع بیشترین تصادفات در پنج روز گذشته گفت: 26 درصد تصادفات بین ساعت 16 تا 20 و 22 درصد در ساعات 12 تا 16 رخ داده است. .

حسینی همچنین با اشاره به افزایش آمار ترافیک جاده ای خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون 23 درصد در تردد بین ایالتی نسبت به نورس سال گذشته افزایش داشته ایم. تردد بین استانی در آخرین روز سال نسبت به 29 اسفند 96 هفت درصد افزایش داشت.

وی با اشاره به هشدار سطح زرد این سازمان گفت: سازمان هواشناسی در جاده های استان های شمال غرب کشور بارش برف و برف و در اکثر نقاط کشور بارش برف و باران پیش بینی کرده و وزش باد شدید می تواند منجر به وزش باد شدید شود. یک قیام». در برخی جاده های استان های جنوبی و شرقی گرد و خاک پیش بینی می شود. بنابراین، رانندگان باید برای مقابله با این تغییرات آب و هوایی و پیش بینی تجهیزات مورد نیاز در خودرو آماده باشند.

بیشتر بخوانید:

جاده چالوس یک طرفه می شود

هر ساعت دو نفر در تصادف جان خود را از دست می دهند

47231