مرگ دردناک راهدار فداکار در جاده برفی

راننده فداکار با مشاهده واژگونی کامیون در جاده و نیاز به کمک راننده تلاش کرد تا جان خود را نجات دهد اما ناگهان اتوبوسی آمد و با راننده وظیفه شناس برخورد کرد و این حادثه به طرز فجیعی خاتمه یافت.

به گزارش آوای البرز، روزنامه «همشهری» در ادامه نوشت: صفدر شریفی، راهدار وظیفه شناس که در اداره راهداری استان آذربایجان شرقی کار می کرد، جمعه گذشته به همراه معاون راهداری استانداری در آزادراه تبریز – سنجان به اعتراض رفت. در آن زمان در منطقه برف می بارید و جاده ها به برف نیاز داشتند. پس از یورش به پست های بازرسی، آنها نیز شب را در آنجا استراحت کردند. اما وقتی صبح روز شنبه می خواستند برگردند اتفاقی افتاد. کامیون کشنده حامل تانکر در جاده سقوط کرد و واژگون شد. به نظر می رسید دیگر لحظه ای از این رویداد نمی گذرد. معاون راهداری برای جلب توجه خودروهای روبرو و کاهش سرعت از خودرو پیاده شد و کمی به سمت جاده برگشت. در همین حال راننده وظیفه شناس خودرو را در حاشیه جاده رها کرد و برای اطلاع از وضعیت راننده کامیون واژگون شده به سراغ راننده کامیون واژگون شد. در همین مدت بود که چند اتوبوس از راه رسیدند. معاون خدمه راه سعی کرد سرعت آنها را کاهش دهد اما اتوبوس به صورت سطحی با او برخورد کرد. این حادثه بزرگ چند لحظه بعد اتفاق افتاد. صفدر شریف که برای تحویل گرفتن خودرو در نزدیکی خودروی جاده ای آمده بود، با برخورد شدید اتوبوس دیگری به محل برخورد کرد و راننده کنترل خودرو را از دست داد. این تصادف در یک چشم به هم زدن رخ داد و راننده وظیفه شناس به شدت مجروح شد. او دقایقی بعد به مرکز درمانی منتقل شد اما قبل از رسیدن به آنجا جان باخت.

مخالف وظیفه شناسی

محمد مومنی یکی از همکاران شریفی می گوید: مایه تاسف و تاسف است که صفدر شریفی را از دست دادیم، ایشان و همه همکارانم در راه خدمت به مردم جان خود را از دست دادند.

صفدر شریف نیز برای نجات جان راننده تانکر جان خود را از دست داد. وی با مشاهده تانکر واژگون شده برای نجات راننده رفت اما خود در این حادثه جان خود را از دست داد و راننده تانکر جان خود را از دست داد. صفدر شریفی یک راهدار وظیفه شناس و فداکار بود. وی ادامه داد: سال گذشته در هنگام بارش شدید برف، 72 ساعت متوالی به همراه مدیرکل راهداری در جاده ها حضور داشت و به مردم کمک می کرد و برای پاکیزه نگه داشتن جاده تلاش می کرد.

پدرم دوست داشت به مردم خدمت کند

اکنون با گذشت چند روز از مرگ این سرباز وظیفه شناس، خانواده او بیش از پیش جای خالی او را احساس می کنند. میلاد پسر بزرگش می گوید: پدرم حدود 20 سال در جاده کار می کرد و دوست داشت به مردم خدمت کند. او اغلب به خودروهایی که در جاده در برف و سرما گیر کرده بودند کمک می کرد و زنجیر می کرد».

او گفت: پدرم تمام زندگی خود را برای ما گذاشت. همیشه به من و خواهرم توصیه می کرد به هر قیمتی درس بخوانیم. آخرین باری که پدرم را روز قبل از حادثه دیدم و چهره او در ذهنم نقش بسته بود. “از دست دادن او برای ما سخت است. ما نمی دانیم چگونه با این فاجعه بزرگ کنار بیاییم.”

انتهای پیام/