مرگهای ناشی از حریق و دردسر مواد شیمیایی در مبلمان خانگی

رئیس واحد پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: “در گذشته فقط 18 دقیقه فرصت داشتیم تا آتش سوزی کنیم.

کامران عبدولی در مصاحبه با آوای البرز وی زمان طلایی رسیدن به آتش نشان و نجات مردم را بیان کرد: در گذشته ، در شرایط مختلف ، تخلیه افراد از ساختمانها حدود 18 دقیقه طول می کشید ، اما در حال حاضر این زمان به کمتر از دو دقیقه کاهش یافته است. دلایل مختلفی وجود دارد ، از جمله تغییر در وضعیت پله های ساختمان ، درب های خانه و غیره. استفاده از محصولات شیمیایی در مبلمان نیز یک عامل است.

وی ادامه داد: در گذشته بیشتر محصولات مورد استفاده در منازل از چوب طبیعی بود که از کم هزینه ترین مصالح استفاده می شد اما امروزه بسیاری از آنها در مبلمان منزل استفاده می شود.

وی گفت: در بیشتر موارد افراد به دلیل دود ناشی از آتش می میرند. وی گفت: “استفاده از مواد شیمیایی در مبلمان منزل باعث می شود که افراد سریعتر از آتش به دلیل دود استنشاق از آتش بمیرند.” ترک کردن. دود ماده شیمیایی است که به سرعت مردم را در آتش سوزی ساختمان فرو می برد.

رئیس بخش پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت که دود باعث درصد بالایی از آتش سوزی می شود. وی گفت: به دلایلی در برخی از مبلمان از سیانور استفاده می شود که در صورت سوختن به سیانور تبدیل می شود. مردم.

انتهای پیام