مرکز نگهداری بانوان معتاد اهواز تعیین تکلیف می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، قاسم سلیمانی دستکی عصر سه شنبه در جلسه ویژه کمیته هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در این جلسه 16 اردوگاه سه وظیفه اصلی مربوط به احیای مقاله را بررسی کردند و به فعالان این حوزه تبریک گفتند پیشگیری و درمان بعلاوه ، در قالب اردوگاه ماده 16 ، دولت متعهد شده است كه از معتادان متجاهر مراقبت ، مداوا و آموزش شغلي كند.

وی با اشاره به اینکه سه مجموعه در این زمینه دنبال می شود خاطرنشان کرد: در این راستا یک مجموعه مورد توجه بسیج و سپاه قرار گرفته و معتادان زیادی در این مرکز نگهداری می شوند. در این ارتباط تفاهم نامه ای با ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر و بسیج امضا شد.

تفاهم نامه دیگری بین رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر و رئیس زندانهای کشور در خصوص راه اندازی اردوگاههای ماده 16 در زندانها امضا شده و روند کار به خوبی پیش می رود. علاوه بر این ، برای بهره برداری از آن در سال جاری ، اعتباراتی لازم است که در حال حاضر 6 میلیارد دلار اجازه می دهد ، که ما به ارائه دهندگان خدمات برای کمک به کاهش هزینه مرکز اختصاص داده ایم.

سلیمانی دشتکی گفت: “در سال 1990 تفاهم نامه ای برای ایجاد یک مرکز مراقبت از زنان ، برای انتقال سایتی که تقریباً منتقل و ساخته شده بود ، با علوم پزشکی اهواز امضا شد ، اما اکنون در مورد مالکیت زمین اختلاف نظر وجود دارد. “این موضوع باید در هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی اهواس مطرح و حل و فصل شود ، در غیر این صورت موضوع به کمیته برنامه ریزی خوزستان ارجاع می شود.

وی با بیان اینکه در تلاشیم هرچه زودتر مرکز اردوگاه ماده 16 را راه اندازی کنیم ، توضیح داد: چهار استان برای راه اندازی این اردوگاه ها انتخاب شده اند و خوزستان هم وضعیت خوبی دارد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: مددكاران بخش خصوصی و سازمان های غیردولتی باید در كنترل اعتیاد كمك كنند. علاوه بر این ، برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از سایر استانها به خوزستان ، باید هماهنگی شدیدی بین پلیس ، امنیت ، نیروی انتظامی ، مقامات مرزی و استانهای مبدا و مسیر قاچاق مواد مخدر وجود داشته باشد.

استاندار خوزستان گفت: باید مراقب باشیم که از زشتی استعمال دخانیات و مواد مخدر در جامعه فرار نکنیم ، زیرا در گذشته سیگار کشیدن و اعتیاد به عنوان رفتارهای ناشایست قلمداد می شد اما اکنون این عادت به امری عادی تبدیل شده است و افراد فقیر و فقیر مختلف تمایل به این داروها را پیدا کنید

استاندار قزاقستان همچنین به تأثیر بیکاری در افزایش اعتیاد اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که مصرف مواد مخدر را افزایش می دهد بیکاری بیش از حد است ، نرخ بیکاری در این استان 14 درصد است که رقم بالایی است ، باعث افزایش اعتیاد می شود.

وی با بیان اینکه جلسات برگزار شده باید فعالیتهای مفیدی باشد و مشکلات را برطرف کند ، ابراز نگرانی کرد: راههای گسترش اعتیاد باید از بین برود و بهترین راه ایجاد شغل است.

استاندار خوزستان گفت: باید مکان هایی برای جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر ایجاد شود.

سلیمانی بر لزوم تمرکز بر راه های جلوگیری از مصرف مواد مخدر تأکید کرد و افزود: “یکی از راه های مبارزه با مصرف مواد مخدر جلوگیری از دسترسی خوزستان از استان های همسایه است. کشورهای همسایه مواد مخدر وارد می کنند.