مردم دنیا چگونه چای می‌خورند؟

چای از دیرباز جزء لاینفک خانه های ایرانیان بوده است. چای دیگر یک نوشیدنی محبوب نیست، بلکه یک فرهنگ است. اما فرهنگ چای در کدام کشورها قوی تر است؟

آوای البرز پلاس: تاریخچه گیاه چای به 5 هزار سال قبل باز می گردد، اما سهم آن در سلامت، فرهنگ، توسعه اجتماعی و اقتصادی همچنان باقی است. امروزه چای در 35 کشور جهان کشت می شود و معیشت میلیون ها کشاورز به ویژه کشاورزان خرده پا به این صنعت بستگی دارد. این گیاه محبوب اولین بار در چین کشف شد و برای خواص درمانی و رنگ آمیزی آن مورد استفاده قرار گرفت. چای راه درازی را طی کرده است تا به دومین نوشیدنی محبوب در جهان تبدیل شود.

چین، چای، متاسفم!

فرهنگ چای چین در تهیه، طعم و زمان مصرف با کشورهای اروپایی مانند انگلستان و سایر کشورهای آسیایی مانند ژاپن، کره و ویتنام متفاوت است. طبق سنت چینی، اعضای نسل جوان باید یک فنجان چای برای احترام به اعضای نسل قدیمی و بزرگترها بیاورند. دعوت از سالمندان به چای در رستوران ها یک فعالیت سنتی تعطیلات است. در زمان های گذشته افراد طبقه پایین جامعه برای طبقه بالاتر جامعه چای تهیه می کردند. امروزه با آزادسازی روزافزون جامعه چین، این قانون و مفهوم کاهش یافته است.

در فرهنگ چینی، چای ممکن است به عنوان بخشی از یک عذرخواهی رسمی ارائه شود. به عنوان مثال، کودکان آزار دیده ممکن است به عنوان نشانه پشیمانی و تسلیم به والدین خود چای بدهند.

مردم در سراسر جهان چگونه چای می نوشند؟

روش های مختلفی برای تهیه چای چینی وجود دارد و برای مناسبت های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، چای سبز لطیف تر از چای غلات کامل و چای سیاه است، بنابراین چای سبز باید با آب سرد دم شود. غیررسمی ترین راه برای تهیه چای این است که برگ های چای را به قوری پر از آب داغ اضافه کنید. این روش معمولا در منازل و رستوران ها انجام می شود. روش دیگر برای سرو چای در ظرف شیشه ای کوچکی به نام “Given” است.

ژاپن و یک چای شاعرانه!

مراسم چای خوری یا مراسم چای در ژاپنی «چانویو»، «چادو» یا «سادو» نامیده می شود که یک آیین سنتی واقعی و عنصر فرهنگی مهم ژاپن است. در مراسم چای به شخصی که چای را تهیه می کند «میزبان» یا «استاد چای» می گویند. میزبان مهمانان را به محل برگزاری مراسم دعوت می کند که به آن «چایخانه» می گویند که معمولاً عمارتی در داخل باغ است. کف اتاق چای مانند خانه های سنتی ژاپنی از “تاتامی” ساخته شده است. در روز مراسم، مهمانان ابتدا در باغ یا اتاق انتظار می نشینند و منتظر اعلام میزبان هستند.

مردم در سراسر جهان چگونه چای می نوشند؟

بعد از اینکه چایخانه تمیز شد و تزئینات آن آماده شد، «استاد چای» مهمانان را به داخل دعوت می کند. پس از نشستن مهمانان، نقش استاد چای به عنوان میزبان شروع به سرگرم کردن مهمانان با حرکات تمرین شده و شاعرانه خود می کند. میزبان آب را می جوشاند و پودر چای سبز به نام ماچا را با استفاده از یک برس چوبی ساخته شده از بامبو به نام چاسان در دیگ آب جوش حل می کند. وقتی چای آماده شد، آن را در فنجانی بین مهمانان رد می کنند و همه مقداری از آن را می نوشند. معمولا یک شیرینی کوچک همراه با چای سرو می شود.

ادویه هندی لطفا!

حتما اسم «ماسالا چای» را شنیده اید. ترکیبی از چای سیاه قوی هندی با شیر و برخی ادویه جات مانند دارچین، جوز هندی و زنجبیل سرو می شود، اما کل فرهنگ چای هندی در “ماسالا” خلاصه نمی شود. چای در هند یک مولد شغل خوب است که منجر به وجود “غرفه های چای” در گوشه و کنار خیابان ها شده است. «چایوالا» به شخصی گفته می شود که در خیابان ها یا مغازه های کوچک کنار جاده ای شبه قاره هند چای تهیه، می فروشد یا سرو می کند.

مردم در سراسر جهان چگونه چای می نوشند؟

آنها بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ شبه قاره هستند. «مساله» به شخصی اطلاق می شود که چای و والا کار می کند، پس «چای والا» چای فروش خیابانی است.

مراکش و چای کاملا مردانه!

در مراکش، تمرین تهیه چای سبز و نوشیدن آن معمولاً همراه با وعده های غذایی شامل یک سری از آیین های سنتی به نام “آچای” است. چای نعناع مراکشی اکنون در تمامی کشورهای آفریقای جنوبی جایگاه ویژه ای دارد و گردشگران عرب علاقه خاصی به آن دارند. چای همیشه در این کشور موجود است. در مراکش چای به طور سنتی فقط توسط مردان تهیه می شود.

مردم در سراسر جهان چگونه چای می نوشند؟

مراکشی ها گاهی اوقات با چای در خانه از مهمانان پذیرایی می کنند که قطعا برای آنها توهین آمیز است. در مراکش برای تهیه چای ابتدا چای را در آب جوش می شویند تا تلخی آن از بین برود. قبل از اینکه چای کاملا خشک شود، آن را در آب جوش ریخته و بگذارید تا کاملا بپزد. در نهایت مقداری شکر و نعناع تازه به آن اضافه می کنند و چای مراکشی آماده است.

«چای نعناع مغربی» یا چای مراکشی به طور سنتی سه بار سرو می شود و هر لیوان چای طعم خاصی دارد. یک ضرب المثل معروف در مورد این چای وجود دارد که می گوید: فنجان اول مثل زندگی لطیف است، فنجان دوم مانند عشق قوی است و فنجان سوم به تلخی مرگ است. این چای به طور سنتی توسط بزرگترین عضو مرد تهیه می شود. خانواده، نشانه مهمان نوازی است که به مهمانان عرضه می شود.

چای روسیه و سماور!

چای یکی از نوشیدنی های محبوب مردم روسیه است. مردم روسیه از این نوشیدنی داغ در موقعیت های مختلف استفاده می کنند، چای در واقع بخشی از فرهنگ آنهاست. سرو چای در روسیه شبیه ایران است و سماور معمولا در خانه هر خانواده روسی یافت می شود.

اولین سماور در سال 1820 در روسیه ساخته شد. معنی کلمه سماور در روسی خود به خودی است. سماور ابتدا برای تهیه قهوه و بعداً چای استفاده شد. اولین سماورهای ساخته شده بسیار ساده بودند، اما بعداً بسته به نحوه استفاده مردم از آنها در اشکال و اندازه های مختلفی ساخته شدند. بیشتر سماورهای کوچک در منازل و ادارات مورد استفاده قرار می گرفتند و برخی در اندازه های بزرگتر برای استفاده در مکان های عمومی ساخته می شدند. جنس سماور معمولاً از برنج، نیکل، آهن یا نقره است.

مردم در سراسر جهان چگونه چای می نوشند؟

در روسیه چای سیاه و شیرین می نوشند. چای سیاه معمولا با شکر شیرین می شود. در روسیه از مربا یا مارمالاد برای شیرین کردن چای سیاه استفاده می کنند و آن را با یک فنجان چای مخلوط می کنند.

چای انگلیسی؛ عصر خوبی داشته باشید!

کافه های لندن برای اولین بار چای را به مردم انگلیس معرفی کردند. توماس گاروی، یکی از تاجران معروف چای که کافه ای در خیابان اکسچنج لندن داشت، نقش مهمی در این امر داشت. از سال 1657 او چای دم می کرد و چای خشک را برای مشتریان عرضه می کرد. سه سال بعد، او با شعار «به بدنتان انرژی بدهید و از پیری آن جلوگیری کنید»، تبلیغی را برای فروش چای به مردم راه اندازی کرد.

مردم در سراسر جهان چگونه چای می نوشند؟

اما مراسم «چای بعد از ظهر» اولین بار توسط «آنا» هفتمین بانوی دوک بدفورد اجرا شد. در اوایل دهه 1800، او به این فکر افتاد که بین شام و ناهار و بعد از ظهر با خانواده چای بخورد. این عمل در میان طبقه کارگر رایج شد زیرا آنها بعد از ناهار زیاد غذا نمی‌خوردند و در نهایت به یک فرهنگ رایج در سراسر بریتانیا تبدیل شد.

انتهای پیام/