مردم در صرفه‌جویی مصرف گاز نقش حیاتی دارند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در بازدید از مجتمع تقویت فشار گاز استان قزوین، ضمن تاکید بر اهمیت صرفه‌جویی در گاز، اظهارکرد: چگونگی مصرف گاز به طوری که امکان گازرسانی به واحدهای مسکونی و تجاری وجود داشته باشد، یکی از مسائل مهم در ایام سرد سال است که مردم باید به آن توجه کنند.

او افزود: مصرف گاز در صنایع نیز دارای اهمیت است و اگر در واحدهای صنعتی با کمبود گاز مواجه شویم به دنبال آن حجم تولید در کشور کاهش پیدا می‌کند و مقولات مهمی مانند اشتغال نیز آسیب می‌بیند.

اعلایی گفت: ایستگاهی که امروز مورد بازدید قرار گرفت در تامین گاز استان‌های غربی، شمالی و مرکزی نقش‌آفرین است و این مجموعه در سطح استانی و ملی تلاش می‌کند که با تولید انرژی، مردم روزهای خوبی را در زمستان سرد پشت سر بگذارند.

نماینده عالی دولت در استان ادامه داد: علاوه بر اینکه مجموعه دستگاه‌های مرتبط شرکت ملی گاز ایران تمام تلاش خود را در جهت مدیریت مناسب‌تر این حوزه انجام می‌دهند تا حجم گاز مورد نیاز تامین شود اما هیچ‌کدام نمی‌تواند جای صرفه‌جویی در مصرف گاز را بگیرد و مردم نقش مهمی را در این زمینه دارند.

استاندار قزوین اظهارکرد: باید بدانیم که گاز کالای ارزشمندی است و هر شعله‌ای که اضافه روشن شود یک شعله مفید دیگری که می‌تواند در مسیر تولید، اشتغال و درآمدزایی برای کشور نقش‌آفرینی داشته باشد، خاموش می‌شود و باید تلاش کنیم در این چند ماه که با سردی هوا مواجه می‌شویم با صرفه‌جویی در مصرف گاز در مصرف بهینه این نعمت الهی نقش داشته باشیم.