مردم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پایبند باشند

حسینی: مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه اکنون سه شهر فارس در وضعیت زرد ویروس کرونا و سایر شهرها در وضعیت آبی قرار دارند، گفت: وی از مردم استان فارس خواست علیرغم کاهش آمار به رعایت دستورالعمل های بهداشتی ادامه دهند.

خبرگزاری آوای البرز از فارس گزارش می دهددکتر دکتر با اشاره به اعلام آخرین طبقه بندی رنگی نقشه کرونا در استان فارس. «سید وحید حسینی» اعلام کرد که سه شهر خرم بید، خرم و کوچنار زرد و سایر شهرها از جمله شیراز به رنگ آبی در می آیند. اضافه شد: اگرچه نقشه رنگی شدن کرونا در فارس وضعیت مطلوبی را گزارش می کند. اما دو عامل نگرانی هایی را در مورد مواجهه با موج جدیدی از این بیماری ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه شیوع مجدد این بیماری در برخی از کشورهای جهان ایران را تهدید می کند و شیوع مجدد این ویروس در کشور اولین عامل نگرانی است، گفت:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی دیگر از عوامل تهدیدکننده را کاهش تداوم میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح جامعه می داند و می گوید: علاوه بر این در ماه های اخیر با توجه به روند نزولی این بیماری، تعداد مراجعات و دریافت دوزهای اضافی واکسن کرونا کاهش یافته است که نتیجه کاهش ایمنی عمومی در برابر این بیماری است.

دکتر برای رعایت نکات بهداشتی. حسینی با درخواست از مردم تاکید کرد: کرونا هنوز در دنیا و کشور ما ریشه کن نشده و چرخه های انتقال این بیماری در حال گسترش است.

وی به عنوان یکی دیگر از راهکارهای پیشگیری موثر در این زمینه، واکسیناسیون به موقع را قبل از مواجهه با موج بعدی این بیماری برشمرد که در گروه هایی مانند سالمندان، بیماران مبتلا به بیماری های زمینه ای، کودکان و زنان باردار اهمیت بیشتری دارد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه رای موافق رای و رای مخالف