مراسم عزاداری محرم در گلزار شهدای بندرعباس برگزار می‌شود

به گزارش قبرآنلاین، روح اله تشگیری با بیان این خبر گفت: عزاداری محرم از اول محرم به مدت 13 شب با خطبه حجت الاسلام پودام در گلزار شهدای بندرعباس برگزار می شود.

وی افزود: از ساعت 20:30 این مراسم با نوای گرم مداحان محمد پلاسی زاده، اسماعیل تسرو، پاور سادات، فرگرپور، دهقانی و ماسپی فرد برگزار می شود که به مدیحه سرایی، مدیحه سرایی و نوحه می پردازند. این مراسم در گلزار شهدای زرین شهر بندرعباس برگزار شد.

گلزار مدیر امور شهدای بندرعباس با بیان اینکه شهدا صاحبان اصلی کعبه و کعبه جنون کربلا هستند، از جان و مال خود برای سربلندی ملت گذشتند که آرامش کنونی را مدیون آنها هستیم. به شهدا.

با احترام بیان کرد: دو بخش از فرهنگ ممتاز و ارزشمند ما صحبت می کنیم، یکی فرهنگ محرم و عاشورا و فرعی آن فرهنگ دفاع مقدس است که از طریق آن می توانیم دسیسه های دشمنان خود را خنثی کنیم.

وی ادامه داد: در فرهنگ ایثار، شهادت، محرم و عاشورا هر چقدر انسان بخواهد کار کند جای کار دارد، در هر زمینه ای عشق در فرهنگ ایثار و شهادت محرم، عاشورا است، چون فرهنگ ماست. تداوم ایثار و شهادت تداوم فرهنگ ماست نهضت عاشورا بالاست.

مدیر گلزار شهدای بندرعباس با اشاره به ایام محرم افزود: کل استان هرمزگان عزادار است و در هر خیابان می توان پرچم ها و بیرق های سبز و سیاه را در جوار عزاداران مشاهده کرد.

وی افزود: مراسم شب هفتم محرم با خطبه حجت الاسلام عبادی زاد نماینده جمعه بندرعباس، فقیه و امام جمعه و مراسم باشکوه شیرخوارگان حسینی برگزار می شود. استان. گلزار شهدا روز جمعه 23 مرداد ساعت 8 صبح با حضور فرزندان شش ماهه حسینی و مادرانشان با سخنرانی و مداحی حجت الاسلام مجید سالاری برگزار می شود.

محترم تصریح کرد: در مراسم صبح روز تاسوعا نماینده استان دکتر. سخنرانی عبادی زاد و سرود اسماعیل تسرو. همچنین مراسم بعد از ظهر عاشورا و قرائت مقتل با سخنرانی حجت الاسلام کدایی و قرائت برادرش مصطفی قیم برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: ما در گلزار شهدا سعی کرده ایم با همه تلاش خود در زمینه های فرهنگی شهدا، ایثار، شهادت و محرم با همکاری مردم کار کنیم و از همه اعضا دعوت می کنیم در ایام محرم گلزار شهدا را فراموش نکنند. .

46