مراسم تجلیل از معلمان نمونه آستارا برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، به مناسبت هفته معلم و به همت آموزش و پرورش آستارا، همایش تجلیل از معلمان نمونه، بازنشسته و پیشکسوت این شهرستان عصر پنجشنبه در سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد.

«سرهنگ بهزاد قنبری» فرمانده سپاه ناحیه آستارا در این مراسم بر لزوم قدردانی از معلمانی که در مسیر تربیت و آموزش فرزندان این مرز و بوم تلاش می‌کنند، تاکید کرد.

وی ادامه داد: معلم رسالت عظیم و مسؤولیتی خطیری بر عهده دارد که این رسالت در هدایت و ارشاد نسل جدید جامعه خلاصه می‌شود علاوه بر تعلیم، تربیت را نیز باید مدنظر داشته باشد و این دو مسؤولیت را با هم مورد توجه قرار دهند و از هیچکدام غفلت نکنند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب از معلمی به عنوان برترین و شریف‌ترین شغل یاد می‌کنند و این بدان جهت است که اگر تربیت خوب محقق شود جامعه پیشرفت خواهد کرد، اضافه کرد: بنابراین اقشاری که در این جایگاه ارزشمند قرار گرفته‌اند باید به خود ببالند و قدر آن را بدانند.

پیام شهید مطهری به تمامی معلمان تاریخ ایستادگی تا مرز شهادت است

«بیژن خالقوردی پور» مدیر آموزش و پرورش آستارا در این مراسم گفت: مقام معلم از چنان جایگاه رفیعی برخوردار است که هر آزاده و اندیشمندی خود را مدیون تلاش‌های معلم می‌داند.

خالقوردی پور ادامه داد: هفته معلم فرصت مغتنمی است تا جامعه به پاس تلاش و از خودگذشتگی معلمان از جای برخاسته و ادب و احترام خود را نثار کسانی نماید که آینده جامعه را با تعلیم دادن آینده سازان کشور رقم می‌زند.

وی با اشاره به مقام والای معلم شهید مرتضی مطهری گفت: پیام معلم شهید مرتضی مطهری به تمامی معلمان تاریخ، ایستادگی تا مرز شهادت است و یقیناً معلمان امروز جامعه ایران اسلامی، با ایثار و از خود گذشتگی این پیام را به درستی درک کرده‌اند.

وی تصریح کرد: شهید مطهری افتخار نظام تعلیم و تربیت می‌باشد و تاسی به منش، سلوک، ایده و افکار وی می‌تواند زمینه را برای تعلیم و تربیت، تذهیب و تزکیه دانش آموزان فراهم نمودن و باعث رشد استعدادها و نخبگان علمی کشور شود.

کار بزرگ معلمان شکوفا سازی استعدادها است

«حجت الاسلام محمد جواد باقری» امام جمعه آستارا نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بنا به فرموده امام خمینی (ره) نقش معلم همان نقش انبیاست بیان کرد: کار بزرگ معلمان همان جهاد در آموزش و شکوفا سازی استعدادها می‌باشد.

وی ادامه داد: نقش معلمی بسیار مهم است، اگر معلم بدرستی نقش و وظیفه خود را عمل کند، آن جامعه پویا خواهد بود، بنابراین اساس و بنا همه مسائل سیاسی، اجتماعی و زیربنایی و توسعه جوامع در نقش معلم است.

حجت‌الاسلام باقری ارومی با بیان اینکه ارزش کار معلمی با هیچ کار دیگری قابل مقایسه نیست و بسیار ارزشمند است، اظهار داشت: معلم باید پرسشگری را در بین دانش آموزان ایجاد و رشد دهد.

گفتنی است، در پایان این مراسم از ۵۰ معلم نمونه و بازنشسته شهرستان آستارا با تقدیم هدایایی تقدیر به عمل آمد.