مدیریت شهری باید به سمت دانش پایه و هوشمند شدن حرکت کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مهدی جمالی نژاد گفت: شهرداری ها برای موفقیت در عرصه هوشمندسازی باید نقشه راه دقیقی ترسیم کنند و حرکت برنامه محور خود را به سرعت ادامه دهند چرا که بی توجهی به این موارد قطعا مدیریت شهری را با تاخیر به همراه خواهد داشت. مشکلات در آینده نزدیک.” او با شکوه روبرو خواهد شد.

گفت این یک برنامه است کم اهمیت سلام وی تاکید کرد: دانش بنیان شهرها و هوشمندسازی، شدت الکترونیک در شهرداری ها باید در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد. خواهد شد از صلاحیت های دستگاه های اجرایی شرکت ها شالوده و آغاز دانش بالا می بینم در ارتقای موضوعات این بخش و آشنایی مدیریت شهری و شهروندان با وظایف و مسئولیت های خود در این بخش تاثیر بسزایی خواهد داشت.

اقدامات معاونت عمرانی وزیر کشور و اقدامات وزارت کشور در زمینه اصلاحات به روز رسانی تدوین قوانین جدید در حوزه مدیریت شهری با همکاری دولت و مجلس محترم و بیان می کند که اصلاح قوانین اساساً مانند شمشیر است. دو لبه وی تاکید کرد: در خصوص اصلاح قوانین باید با مطالعه قبلی بسیار عاقلانه ورود کرد.

وی از اقدامات بعدی برای اصلاح سهم شهرداری ها از اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده و نهایی شدن لایحه درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد و در عین حال با اشاره به قابلیت های متنوع درآمدزایی گفت: مدیریت شهری باید اتکا به مزیت های رقابتی شهر برای تامین درآمد پایدار شهری و ایجاد ثروت، تعریف بسته های سرمایه گذاری نوآورانه و خلاقانه باید از روش ها و اقدامات لازم برای کاهش وابستگی به کمک های دولتی استفاده کرد.

جمالی نژاد همچنین خواستار توجه ویژه شهرداری ها به طرح نهضت ملی مسکن ضمن همکاری با استانداری شد. آه تو تغییر مسیر

و رئیس سازمان شهرداری ها روستاییان کشوری در نشست دهیاران استان یزد با اشاره به صدور پروانه ایجاد روستا برای تمامی روستاهای بالای 30 خانوار اعلام کرد که صدور پروانه به روستاهای بالاتر از آن در دستور کار قرار دارد. بر اساس دستور وزیر محترم کشور 20 خانوار اظهار داشتند: تاکنون 37 هزار و 830 دهیاری از وزارت کشور مجوز گرفته اند و خدمات آنها 95 درصد جمعیت روستایی کشور را پوشش می دهد.

جمالی نژاد در ادامه به اقدامات وزارت کشور برای حمایت از نهاد همیاری روستایی در تهیه لایحه اصلاح ماده واحده این نهاد پرداخت. روستاییان خودکفایی حاصل شد و برای تصویب مجلس و اصلاح آیین نامه کار ارسال شد روستاییان در دولت با رویکرد اصلاح شرایط کار روستاییانساختار سازمانی بسیج و ارتباط برقرار می کند روستاییان در سه فرمت برای این روستاییان او به کلاس های I تا VI اشاره کرد.

آیین نامه انضباطی را هم اصلاح کرد و ابلاغ کرد روستاییان ابلاغ شرایط صلاحیت روستائیان و مناطق اشتغال با رویکرد پیشنهاد تخلف روستائیان در موضوع کمیته انضباطی قانون کار نگرش های این مطالعه از سوی اتحادیه شهرداری ها و دهیاری های کشور اعلام شده است.

وی با اشاره به بازنگری و ابلاغ دستورالعمل طبقه بندی روستاها بر اساس جمعیت، وسعت، شاخص های درآمدی، تمرکز روستا یا بخشداری و ظرفیت گردشگری روستا در دو سال اخیر تصریح کرد: تاکنون 34 مورد هزار 667 دهیاری در کشور از کلاس یک تا شش درجه بندی شده اند و به این ترتیب 92.5 درصد دهیاری های کشور درجه بندی شده اند.

وی افزود: کمک به تکمیل پروژه های نیمه تمام روستاییان از طریق اعتبارات ملی در دستور کار قرار گرفته و از اجرای طرح های درآمدزایی روستایی در قالب اعطای تسهیلات کم بهره حمایت می شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه امسال تفاهم نامه ای بین وزارت کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای همکاری در حوزه عمران و عمران روستایی منعقد شد، خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه شامل زمینه های همکاری دو طرف است. ارتباط فعال و سازنده سازمان های شهرداری ها و دهیاری های کشور با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه فعالیت های مربوط به عمران و سازندگی روستایی، بررسی و اجرای طرح های اولویت دار عمران روستایی. شهرها توسعه نیافته است.

وی موضوعات این تفاهم نامه را ارتقای کیفی سازه های روستایی، ترویج معماری بومی و اسلامی- ایرانی، ساماندهی آمایش سرزمین در روستاها و همکاری در زمینه های تهیه، بازنگری و اجرای طرح های دهیاری روستاها برشمرد.