مدیر‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان: نماز اساس زندگی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نماز را اساس زندگی انسان دانست و جایگاه و آثار مفید این فریضه الهی را غیرقابل انکار توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از گیلان؛ پریسا خیرخا در جمع جمعی از مسئولان استانی، کارکنان و اعضای کانون پرورش فکری کودکان، نوجوانان و خانواده های آنان گفت: هیچکس نمی تواند فضای نماز را به عنوان یک واقعیت بپذیرد. بر مردان نهی کند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در این خصوص قداست، جایگاه و آثار مثبت نماز و ادای فریضه را یادآور شد و اقامه این فریضه را مستلزم خلوص نیت عنوان کرد.

وی ضمن سخنرانی در ویژه برنامه «آیات خورشید» به مناسبت ماه محرم، دهه فرهنگی ترویج معرفت نماز و سالروز بازگشت آزادگان به ایران اسلامی، به دهه دوم توجه کرد. وی با اشاره به مصائب اسرای کربلا در مورد ماه محرم و ایام حبس الله گفت: این ایام را شاید بتوان سخت تر از نیمه اول ماه خون و هیاهو و رسالت دانست. حضرت زینب (س) حسینی را در ابلاغ پیام قیام و حمل پرچم امر به معروف و نهی از منکر محوری می دانند.

خیرقا با بیان اینکه برای مشاهده قیام عاشورا، امر به معروف و جلوگیری از منکر باید زهد و عرفان فکری حاصل می شد، تصریح کرد: این صلاحیت و شناخت ارزش و مقام در یکی دیگر از مسئولان استانی، حضرت زینب(س) متبلورین مشهود است. وی 5 مرداد را سالروز بازگشت آزادگان به کشور اعلام کرد و از این بزرگان به عنوان شهدای زنده و سرمایه های ایران اسلامی یاد کرد.

وی با تشریح وضعیت اسفبار شهدا، خدمتگزاران و خانواده های معزز آنان گفت: در طرح فرهنگ سازی برای قدردانی از این سرمایه ها و ارج نهادن به رشادت ها و تحمل سختی ها توجه ویژه ای لازم است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با بیان اینکه نهادینه شدن فرهنگ قدرشناسی، شناخت جایگاه آنان و آگاهی از سختی های شهدا ضروری است، تصریح کرد: برای ایجاد روابط بهتر نیازمند اهدای گل های قدر هستیم. به این عزیزان

تقدیر از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد اقامه نماز استان گیلان آخرین قسمت از سخنرانی پریسا خیرقا در ویژه برنامه «آیات خورشید» بود که در روز چهارشنبه 5 مرداد 1401 در تالار سینما برگزار شد. اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، رشت.

انتهای پیام/