مدیرعامل بیمه ایران منصوب شد

آفتاب‌‌نیوز :

سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران را منصوب کرد.

در حکم او آمده است: با عنایت به مصوبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سهامی بیمه ایران به موجب این حکم به سمت مدیر عامل و رئیس هیات مدیره آن شرکت منصوب می‌شوید.

خاندوزی، اولویت برنامه‌های آن شرکت را استقرار کامل حاکمیت شرکتی، بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری‌های شرکت به منظور افزایش بازدهی سرمایه‌گذاری‌ها و استفاده هر چه بهتر از ذخایر شرکت و مولدسازی دارایی‌ها، تلاش برای شفافیت بیشتر صورت‌های مالی از طریق کاهش تعداد بند‌های گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی، استقرار کامل سیستم جامع بیمه گری با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، اصلاح فرآیند‌های مدیریتی در شرکت‌های تابعه و فرعی با هدف کارآمدسازی این شرکت‌ها، اتخاذ سازوکار مناسب برای وصول مطالبات، استفاده از منابع بیمه به سمت تأمین مالی اقتصاد و بازار سرمایه، بازنگری در مدل کسب و کار موجود منطبق با فناوری روز جهان، برنامه‌ریزی به منظور افزایش سهم بیمه زندگی از پرتفوی شرکت و پیاده‌سازی سیستم مدیریت ریسک به منظور کاهش آثار نامطلوب ریسک‌های پیش روی شرکت ساماندهی و مدیریت بهینه پرداخت خسارت‌ها به منظور پیشگیری از تخلفات بیمه‌ای مشخص کرد.

وی در ادامه این حکم افزود: همکاری همدلی و همراهی در این ماموریت دسته جمعی پیش شرط موفقیت بوده و امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به عدالت محوری، انقلابی‌گری، مردم‌داری، پاکدستی، فسادستیزی و قانون‌مداری در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات مردم مجدانه بکوشید.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.