محدودیت توسعه صنایع در تهران، نیازمند بازنگری / لزوم تحقق جهش در صنعت و تولید استان تهران

استاندار تهران با تاکید بر لزوم تحقق رشد اقتصادی در صنعت و تولید در استان تهران گفت: معاونت اداری مالی استانداری تهران تمامی مصوبات ستاد را برای تسهیل و رفع موانع تولید پیگیری خواهد کرد.

به گزارش آوای البرزمحسن منصوری در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهر بحرین در جمع خبرنگاران گفت: طبق روال هر هفته پنجشنبه ها برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی از شهرهای تهران بازدید کردیم. در سفرهای درون شهری نیز جلساتی برای تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل می شود تا به طور ویژه مشکلات واحدهای صنعتی بررسی شود.

وی افزود: برخی از مشکلات و مسائل واحدهای صنعتی کلی و برخی مصداق است. بر این اساس، در حوزه مسائل عمومی، برخی از محدودیت‌های ما قدیمی است و نیاز به اصلاح دارد. برخی از این قوانین بین 50 تا 60 سال قدمت دارند و در آن زمان وضع شده اند.

وی ادامه داد: البته موضوع محیط زیست و هوای تازه برای ما بسیار مهم است اما این قوانین نیاز به بازنگری دارند. بدون شک 15 میلیون تهران امروز با نرم افزار سال های قبل قابل مدیریت نیست. بر این اساس موضوع در حال پیگیری است و در یک کار گروهی با حضور نمایندگان 10 دستگاه، پیگیری این موضوع در دستور کار قرار گرفته است، البته برخی موارد نیاز به پیگیری در سطح دولت دارد.

استاندار تهران در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه این مسائل برای توسعه صنعت و رشد تولید باید پیگیری شود، خاطرنشان کرد: بدیهی است که رشد صنعت امکان پذیر است. امروز از مجتمع پروفیل در شهر بحرین بازدید کردیم که در حال حاضر 600 کارمند دارد و در این مجموعه فعالیت می کند. اما مشکل این است که مواد اولیه به دست سازندگان نمی رسد. دولت می تواند در این زمینه کمک کند. از این رو در تلاش هستیم تا بخشی از مواد اولیه این مجموعه را تامین کنیم و مشکلات آن را برطرف کنیم. با درک این مشکل، این مجموعه پتانسیل ایجاد هزار شغل دیگر را دارد.

وی افزود: از دو گروه دیگر نیز بازدید داشته ایم که طرح های توسعه خودرو در دستور کار قرار گرفته است که کلیات طرح توسعه یکی از آنها در جلساتی که امروز در ستاد کل آن برگزار شد به توافق رسیدند، مجموعه دیگر نیازمند برنامه توسعه بیشتر خود است و تصمیم گرفتیم تا چنین کن.” بودن.

وی ادامه داد: در ستاد تحول و موانع تولید، معاونت مالی استانداری بر تمامی موارد تمرکز و پیگیر مصوبات این سفرها است. در بخش دیگری از این جلسات، مصوبات قبلی بررسی و نحوه اجرای آنها بررسی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در سال 1401 رشد 7.4 تا 7.6 درصد پیش بینی شده بود که هدف بلندمدت محسوب می شود. تحقق این مشکل مستلزم جهش صنعت و تولید در استان تهران است که امیدواریم پیرو این مصوبات محقق شود.

انتهای پیام/