محاسبه پلکانی هزینه گاز پرمصرف‌ها در البرز

به گزارش آوای البرز از البرز؛ سهراب نجار در پاسخ به این سوال که آیا قیمت گاز مصرفی مشترکان افزایش یافته است، گفت: از اول آذرماه مشترکان پرمصرف و کم مصرف شناسایی و جریمه اضافه مصرف آنها محاسبه می شود.

وی ادامه داد: در این راستا 12 مرحله تعریف شده است که در صورت مصرف گاز مشترکان تا سه مرحله اول، مصرف گاز آنها مانند سال قبل به نسبت افزایش مصرف، گاز آنها محاسبه می شود. هزینه ها به صورت مرحله ای در نظر گرفته می شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تعداد مشترکان سوء استفاده و پرمصرف در استان بسیار کم است و نسبت به سال گذشته 900 هزار مشترک افزایش یافته است؛ 490 هزار مشترک مشمول طرح تشویقی شدند تا هر 40 تا 45 روز یکبار هزینه بنزین خود را پرداخت کنند.

نجار افزود: در حال حاضر مسئولان اداره قبض گاز را به صورت فوری صادر می کنند و هزینه آن بلافاصله از طریق پیامک به تلفن همراه مشترکان ارسال می شود و خبری از صدور قبوض کاغذی نیست.

سرپرست شرکت گاز استان البرز گفت: مشترکان در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال در خصوص نحوه پرداخت گاز مصرفی می توانند با شماره تلفن 1594 تماس حاصل کنند تا کارشناسان اداره گاز اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهند.

48