مثلث دودزا در کلان‌شهر میلیونی/ عوامل اصلی آلودگی اهواز چیست؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین؛ گروه ولایتی – کوثر کریمی: Ahwas یک کلانشهر با مجموعه ای از مشکلات است که مردم با خود حمل می کنند ، از جمله آلودگی هوا ، تخلیه فاضلاب ، مشکلات تنفسی و خدمات ضعیف (حمل و نقل عمومی و فضای سبز).

این اهواس است فلرهای روغن ، سوختن نیشکرها سایت دفع زباله صفیره همه دست به دست هم دادند تا روح شهروندان را بشمارند.

آتش جمع آوری زباله صفیره موضوعی که شهرداری بارها رویکرد خود را تغییر داده است امحای این زباله قول داده شد ، اما این قول محقق نشد. همزمان ، سایر استان ها از این ظرفیت به عنوان طلای کثیف استفاده می کنند.

با شکر سوخته فلرهای هرچه شهر بو بیشتری ببخشد ، افراد بیشتر ماسک می بندند و به دلیل سیگار کشیدن دچار تنگی نفس می شوند.

در روزهای شیوع تاج ، درد و استرس ناشی از ابتلا به ویروس ناشناخته کم بود و افراد در رفاه حال شهر علی رغم داشتن ماسک مجبور بودند دود خفگی را تجربه کنند.

شکایات زیست محیطی ابزاری غیرمسئولانه است

هژیر کیانی ، دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان با اشاره به گلایه های زیست محیطی گفت: “شکایات بهترین ابزار برای جلوگیری از مسئولیت است ، اما کجا و چه زمانی به بار نشستند؟ آیا امکان دارد؟

کیانی ادامه می دهد: روغن ، نیشکر ، شهرداری (با سایت) که همه می دانند صفیره) سرزنش کردن آنها سالهاست که از محیط زیست شکایت دارند ، اما نتایج هرگز منتشر نشده است و اگر آنها ادعا می کنند چنین کاری انجام می دهند ، باید در این مورد شفاف باشند.

وی افزود که در حال قدم گذاشتن در زمین دادگستری محیط زیست است تا به تنهایی مسئله را حل کند و افزود: “شغلی که انسان و طبیعت از محیط زیست محافظت می کنند باید گزارش شفاف به مردم بدهد.” اما تاکنون چنین نیست و نیشکر در قبال هیچ کس مسئولیتی ندارد.

کیانی می گوید: سه سال پیش معاون اول رئیس جمهور دستورات لازم را برای ساماندهی فاضلاب های نیشکر صادر کرد اما تاکنون بدهی نیشکر پرداخت نشده است و شاهد گزارش گزارش اقدامات وی در این زمینه نبوده ایم.

اثرات منفی نیشکر بر محیط زیست

دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان یادآور می شود: فعالیت نیشکر تأثیرات مخربی بر محیط زیست در مناطق مختلف از جمله خاک ، هوا و تالاب ها دارد. Shedgun منجر به از بین رفتن فاضلاب و زیستگاه تالاب های ورودی به تالاب می شود که به دلیل ارزش های زیست محیطی میلیاردها دلار خسارت به بار آورده است.

وی در ادامه انتقاد می کند: فاضلاب های نیشکر میلیون ها تن نمک را به حوضه آبخیز Shedgun آورده اند که مهمترین عامل در از بین رفتن زندگی در این حوزه است.

کیانی شکایت می کند: آیا نه تنها شرکت های نیشکر بلکه بسیاری از م institutionsسسات باید میزان پایبندی آنها به اصول و اسناد کشور را به روشنی بیان کنند؟ به عنوان مثال ، چند درصد بیانیه ملی حفاظت از محیط زیست اعلام شده توسط مقام معظم رهبری در تاریخ 27 آبان 94 اجرا شده است؟ یا اصل 50 قانون اساسی را چقدر در نظر می گیرند؟

دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان می افزاید: تمام آژانس ها ، شرکت ها و م institutionsسسات فعال در محیط زیست انسانی یا طبیعی باید شفاف اعلام کنند ، حتی اگر بند یا ابلاغیه ای از این قانون از طرف انجمن های زیست محیطی اجرا شود. هدیه می دهیم.

انجمن های محیط زیست نیز می توانند شکایت کنند

وی با اشاره به لزوم گزارش دهی مداوم و شفافیت توسط اداره حفاظت محیط زیست در خوزستان ، می گوید: انجمن های محیط زیست می توانند علیه هرگونه تجهیزات مضر برای محیط زیست انسانی و طبیعی شکایت کنند.

کیانی ادامه می دهد: بیش از 60 انجمن اسمی زیست محیطی در خوزستان ثبت شده اند که کمتر از 20 انجمن فعال در بخش های تحقیق و کار میدانی دارند.

دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان می گوید: تا زمانی که کمیته بررسی با حضور مردم و انجمن های زیست محیطی تشکیل نشود ، نمی توان به سبزی برخی صنایع اعتماد کرد.

وی گفت: “در پروژه های کلان مربوط به سازماندهی و نظارت بر مسائل زیست محیطی ، مانند شورای حفاظت رودخانه کارون ، مردم و انجمن های محیط زیستی باید در زمان عضویت نظارت لازم را داشته باشند.”

میزان آلودگی صرف افرادی غیرمحیطی می شود که مردم را تقلب می کنند

کیانی خاطرنشان می کند که سالهای متمادی این شورا با مصوبات و اعتبارات مختلف سپری می شود ، اما نتایج کار مشخص نیست “مردم از هزینه ها یا شفافیت مانند هزینه 70 میلیارد دلار در سال برای مالیات آلودگی آگاه نیستند”. در محیط خوزستان ، در صورت عدم دستیابی به این عوارض ، دلایل آن باید به روشنی بیان شود ، یا در صورت داشتن درآمد ، باید اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آن وجود داشته باشد تا بدانید کدام مسکن زیست انسانی و طبیعی درمان شده است.

دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست خوزستان می افزاید: “باید بدانیم که آیا این نتایج در کیفیت زندگی در شهر اهواز تأثیری داشته است.” هزینه مالیات های زیست محیطی در خارج از این منطقه خیانت به مردم خواهد بود و شورای شهر باید گزارش های لازم را در این زمینه ارائه دهد ، زیرا گاهی اوقات این اعتبار حتی برای مسائل روز شهرداری هزینه می شود.

وی گفت: هزینه های آلودگی باید صرف کاشت ، توسعه کمربندهای سبز و حمایت از ایده ها و پروژه های تحقیقاتی سازگار با محیط زیست شود.

نیاز به برداشت سبز با نیشکر

معاون استاندار خوزستان در گفتگو با آنلاین اظهار داشت: نیشکر یکی از منابع آلودگی هوا در اهواز و برخی از شهرهای خوزستان است. پیش از این به شرکت ها گفته شده بود که عملکرد سبز را 100 درصد افزایش دهند.

فضل ابیات ادامه داد: “شرکت ها نیاز به خرید ماشین آلات و تجهیزات لازم از جمله ماشین های برداشت دارند ، بنابراین مزارع نیازی به آتش زدن ندارند.”

وی می گوید: به واحدهای مختلف دستور داده شده است كه محصول سیاه را برداشت نكنند و طی هفته آینده برنامه تفصیلی برای برداشت سبز خود ارائه دهند.

نقش سایت دفع زباله صفیره سایت بورومی (در منطقه نفتی) به آلودگی هوا در اهواز اشاره دارد ، ادامه می دهد: بازدیدهای میدانی از سایت صفیره آتش سوزی طبیعی ناشی از تجمع گاز متان در زیر لایه های زباله یا در جمع آوری زباله است. ما همچنین در کارگروه مدیریت پسماند مصوباتی برای این سایت داشتیم.

صفیره منبع آلودگی جدی در اهواس

وی یادآور شد: باید محیط به طور مداوم از رانش زمین خارج شود صفیره وی گفت: “این سایت منبع جدی آلودگی برای اهواس است.”

معاون عمرانی استاندار خوزستان می گوید: پسماندهای جمع آوری شده در سایت شهرداری اهواس باید فشرده شوند. صفیره برای کاهش خطر آتش سوزی اقداماتی انجام دهید و لایه های ضخیم مناسب را در آنها قرار دهید.

ابیات با اشاره به اینکه شهرداری باید برای رفع مشکل گاز متان اقدامی انجام دهد ، اظهار داشت: نصب دیگر کپسول های آتش نشانی برای جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی ، جلوگیری از دسترسی به جمع کننده های زباله و آماده سازی سلول های دو و سه از دیگر مسئولیت های شهرداری اهواس در این سایت است. صفیره است.

وی با اشاره به لزوم داشتن یک بازه زمانی دقیق برای تأمین تعهدات شهرداری خاطرنشان کرد: در یک برنامه بلند مدت ، زباله ها باید به عنوان مکانی برای ایجاد شغل و سرمایه در صنعت بازیافت تلقی شود.

نقش بنزین نامرغوب در آلودگی هوا

معاون استاندار خوزستان به آن اشاره كرد فلرهای وی گفت: آلودگی نفتی نیز مثر است و شرکت های نفتی باید گزارشی در این زمینه داشته باشند. ایستگاه های سوخت از این استانداردها منحرف شدند.

اوبیات در پاسخ به اخبار اعلام شده توسط رئیس سایت سازمان پسماند شهرداری اهواس صفیره وی دلیل آلودگی هوای اهواز نیست ، وی می گوید: علوم پزشکی ، بهداشت ، محیط زیست ، نظارت بر آب و هوا و مقامات تعیین شده و واجد شرایط اعلام می کنند که از فعالیت ها و فعالیت های هر شرکت یا تجهیزات می دانند و نمی توانند در این باره اظهارنظر کنند.

وی می گوید: این مسئله ابعاد مختلفی دارد و کسانی که نیاز به سازماندهی این وضعیت دارند باید اقدامات لازم را برای توقف تولید یا عملیات در موارد اضطراری انجام دهند.

یک پزشک اهوازی در مصاحبه با آنلاین اظهار داشت: “در میان ریه های سالم ، بیماری های تنفسی برونشیت ، ذات الریه و” بیماری های مزمن “نامیده می شوند. آسم به روز شده

برای به روزرسانی “احمد مشکورنیا” آسم وی در بین معدن کاران یا افراد در تماس با دود و گرد و غبار خاطرنشان می کند و ادامه می دهد: دود ناشی از آتش سوزی به هر دلیل یکی از دلایل مشکلات ریوی و ریوی یا بیماری های تنفسی است.

“ذرات کربن موجود در دود ، پس از ورود به مجاری تنفسی ، از مجاری بینی تا انتهای” آلوئول “(کیسه های هوای ریوی) در مجاری هوایی رسوب می کنند و در نهایت منجر به فلج حنجره مجاری تنفسی می شوند.

این متخصص طب داخلی می گوید که سخت شدن دیواره های “آلوئول” در ریه ها و فلج سلول های ایمنی بدن از دلایل دیگر رسوب ذرات کربن در دود است. به طور کلی ، فعالیت آلوئول میکروب ها ، ویروس ها و آلودگی های وارد شده به ریه ها را از بین می برد.

وی گفت: تنفس دود ناشی از آتش باعث ایجاد انواع خفگی می شود که در ابتدا با از بین رفتن دود می توان آن را تسکین داد اما ذرات کربن دود پس از ورود به ریه از ریه ها و دستگاه تنفسی خارج نمی شوند. آنها پس از 25 سال ادامه می یابند.

او با آوارهای گاه و بیگاه می ماند صفیره وی خاطرنشان می کند و می افزاید: این آلودگی خطرناک تلقی می شود و با اقدام صحیح و علمی شهرداری قابل اصلاح است. این آلودگی علاوه بر مشکلات زیست محیطی ، به دلیل شکنندگی و حساسیت ریه ها ، به طور دائمی بر سلامت افراد ، به ویژه کودکان و نوجوانان تأثیر می گذارد.

“اگر این روش کنترل یا اصلاح نشود ، در آینده نزدیک نسلی از بیماران را خواهیم داشت که به دلیل تنگی نفس حتی قادر به انجام فعالیت های روزمره خود نیستند.” طبیعتاً این نسل به جای یک تولید کننده فقط به یک بیمار و یک مشتری نیاز دارند.

به گزارش خبرنگار آنلاین ، امید است كه محیط زیست ظرفیت قانونی خود را طلب نكند ، احترام بیشتری به روغن برای شهروندان نسبت به برداشت سبز نیشكر داده شود و شهرداری مسئول دفع زباله ها باشد. فلسفی باشید.

سایر استان ها از زباله ها به عنوان طلای کثیف و شهرداری های خود استفاده می کنند درزمینه بازیافت موفقیت آمیزتر از اهواز است ، اما خلاقیت یا عملکرد خاصی برای این منطقه در شهر اهواز وجود ندارد.

یکی از کارهای دیگر شهرداری های کشور راه اندازی کیوسک برای دریافت زباله های بازیافتی به همراه هدیه و نواختن زنگ بازیافت برای جایگزینی زباله با برخی از اقلام است ، حداقل شهرداری اهواس می تواند از آن تقلید کند.